Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Piszczacu rośnie w górę nowy posterunek policji. Podobne powstają w kilku powiatach regionu (wideo)

W Piszczacu w powiecie bialskim trwa obecnie budowa nowego posterunku policyjnego. Powstaje on w systemie modułowym 3D. Równocześnie trwają prace budowlane posterunków w powiecie biłgorajskim, chełmskim i kraśnickim. Jeszcze w tym roku powstanie posterunek Policji w gm. Niedrzwica Duża.

Obecnie trwa budowa modułowego Posterunku Policji w Piszczacu, którą zaplanowano w trybie „zaprojektuj-wybuduj”. Umowa z wykonawcą tej inwestycji – firmą „UNIHOUSE” została podpisana 4 stycznia b.r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

– W pierwszej kolejności została wykonana kompletna dokumentacja projektowo-kosztorysowa wraz z niezbędnymi uzgodnieniami. Następny etap to montaż gotowych modułów 3D na placu budowy z infrastrukturą techniczną oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Przedsięwzięcie obejmuje następujące etapy prac: budowa budynków administracyjno-biurowego i garażowego, zagospodarowanie i wyposażenie budynków w infrastrukturę techniczną, maszt antenowy, miejsca parkingowe dla samochodów i rowerów wraz z ciągami komunikacji w zabudowie utwardzonej oraz przestrzeń zieleni – relacjonuje nadkomisarz Andrzej Fijołek rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

W Piszczacu rośnie w górę nowy posterunek policji. Podobne powstają w kilku powiatach regionu (wideo)

Budynek administracyjno-biurowy jest parterowy i posiada powierzchnię użytkową wynoszącą 150 m2. Składają się na nią pomieszczenia administracyjne wraz z wydzieloną strefą dla interesantów, pomieszczenia sanitarne, techniczne i magazynowe. Z kolei 55 m2 liczy budynek garażowy.

– Równocześnie trwają prace budowlane posterunków w powiecie biłgorajskim, chełmskim i kraśnickim. Jeszcze w tym roku powstanie posterunek Policji w gm. Niedrzwica Duża – dodaje nadkomisarz Andrzej Fijołek.

W Piszczacu rośnie w górę nowy posterunek policji. Podobne powstają w kilku powiatach regionu (wideo)

15 komentarzy

 1. Byłbym za gdyby to była polska policja państwowa a nie pis milicja!

 2. A obsada posterunku już czeka czy policjanci zostaną zabrani z innych placówek, które i tak borykają się z brakami kadrowymi?

 3. … dorosło pokolenie +500 nie nauczone pracy tylko brania, przestępczość rośnie, policja potrzebna

 4. Baraki jak dla kapo w pewnych obozach pracy.

 5. W państwie policyjnym co się będzie budowało? Komisariaty !

 6. Dziadek ze Slamsowa

  Kościołów i pomników mamy dostatek, teraz nam potrzeba uzupełnić sieć posterunków policji i spokojnie można oczekiwać następnej kadencji. Elektorat jest za, czy przeciw ?

 7. Głupota z tymi posterunkami po wsiach. Szefostwo policji mentalnie zatrzymało się w dzieciństwie prezesa.W razie potrzeby 99% ludzi ma komórkę i sobie zadzwoni.A z wiejskiego posterunku i tak nie wyjedzie patrol bo będą budy pilnować bez żadnego pożytku.

 8. Jęki patologii boicie się i dobrze.

  • Patusy się nie boją. Boją się normalni i uczciwi ludzie, pracujący i uczący się, boją się bo doskonale wiedzą, że ich bezpieczeństwo jest zagrożone. Nie czują się bezpiecznie nie dlatego, że nie ma posterunków, ale dlatego, że brak jest kadry do ich obsadzenia. Ta przedwyborcza propaganda to jest dla głupców, którzy nie interesują się rzeczywistością i nie dociera do nich, że kilka takich posterunków od dawna stoi pustych lub zostało w ostatnim czasie zamkniętych. Policja ma stać na Żoliborzu, pałować przeciwników politycznych, zarabiać na mandatach, osłaniać marsze faszystów, a nie służyć zwykłym ludziom.

 9. Przydałoby się więcej kontroli drogowych, bo ilość pijaków bez uprawnień przeraża.

  • „Jadźka” cierpliwości 🙂
   Przez osiem lat są częściowo przywracane zlikwidowane posterunki Policji.
   W ciągu kolejnych ośmiu lat przywrócone zostaną pozostałe.
   A następne osiem lat przeznaczy się na obsadę tych posterunków i zwiększenie liczebności patroli.
   Dzięki temu do Policji będą wstępowały dzisiejsze jeszcze dzieci, które zostaną odpowiednio wykształcone w szkołach będących pod nadzorem jak pewnie wiesz właściwego i skutecznego ministra 🙂
   Cierpliwości 🙂

  • posterunki będą kontrolowć pijanych kierowców?

 10. Ale politytykom i tak nic nie zrobią MAJĄ IMUNITET

Dodaj komentarz

Z kraju