690 680 960

W niedzielę odegrano hymny Ukrainy i Polski z balkonu lubelskiego Ratusza (wideo)

W niedzielę w południe po miejskim hejnale, trębacz odegrał melodię hymnu Ukrainy, a następnie hymn Polski. W ten sposób Miasto Lublin symbolicznie wyraziło solidarność z obywatelami i obywatelkami Ukrainy, uciekającymi przed wojną w ich kraju i szukającymi schronienia w naszym mieście.

W niedzielę w południe z balkonu lubelskiego Ratusza zostały odegrane dwa hymny, Ukrainy oraz Polski. W tej sposób miasto chciało pokazać solidarność z Ukrainą.

Przed ratuszem zebrało się kilkadziesiąt osób, niektórzy mieli ze sobą flagi Polski oraz Ukrainy. Obecny był również prezydent miasta Krzysztof Żuk.

– Poza konkretnymi działaniami pomocowymi skierowanymi do obywateli Ukrainy, które rozpoczęliśmy niezwłocznie po wybuchu wojny, ważne są również gesty solidarności. W relacjach mediów widzimy bombardowane domy i obiekty cywilne. Do Lublina docierają matki z dziećmi i osoby starsze. W obliczu tej tragedii nie pozostajemy obojętni. Każdej osobie potrzebującej zapewnimy opiekę, tak długo jak będzie to potrzebne. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy oferują pomoc osobom z Ukrainy. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu nikt nie jest pozostawiony bez wsparcia. Jestem dumny z mieszkańców Lublina, dziękuję za Państwa solidarność i okazane serce – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

(fot. lublin112.pl)

9 komentarzy

 1. Teraz się ” solidarizuje” a wcześniej jego przwódca , spacerował po molo w Sopocie z KGB. Dziś pewnie byłby ” wasalem ” terorysty jak Łukaszenko.

  • Głosowałeś na PiS,to zamilcz!

   • Co, nie prawdę napisał? Nawet jak głosował na PiS to dlaczego ma milczeć? Taki sam zamordyzm jak Putin uprawiasz? Tam o wojnie nie można mówić, a tu o przyjaźniach z Putinem?

  • Nic innego nie potraficie wymyśleć. Tylko wina Tuska.

 2. Zachód patrzy i nie reaguje na ludobójstwo.

 3. Popieram w całości komentarz p Pawla-brawo.

 4. Zamknijcie do kur… nędzy tę piaskownicę ruskich trolli! Chcecie tu więcej takich kretynów bredzących co im do łba strzeli, działających w zgodzie z tym czego chce Rosja?

 5. A Hymn Uvnii to pies? Oj łysy nieładnie.

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…