690 680 960

W najbliższą niedzielę zrobimy zakupy. Jest podpis prezydenta pod ustawą

W piątek Kancelaria Prezydenta RP poinformowała, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, która zezwoli na handel w najbliższą niedzielę, czyli 6 grudnia.

Wczoraj prezydent RP Andrzej Duda podpisał dwie ustawy: Ustawę z dnia 27 listopada 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, oraz Ustawę z dnia 19 listopada 2020 r. o zmianie ustawy o paszach.

Zapis o incydentalnym przywróceniu handlu w niedzielę, 6 grudnia br. znalazł się w noweli ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Podpis prezydenta oznacza, że w najbliższą niedzielę będzie można wybrać się na zakupy, gdyż będzie to niedziela handlowa.

Zakupy zrobimy również, zgodnie z obowiązującymi przepisami, w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie, tj. 13 i 20 grudnia. Dodatkowa niedziela ma zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy okresie przedświątecznym. Należy pamiętać, że placówki handlowe nadal pracują w reżimie sanitarnym, co oznacza obowiązek zasłaniania ust i nosa, dezynfekcję rąk, stosowanie dystansu społecznego oraz przestrzeganie limitów osób w sklepach.

(fot. prezydent.pl)

29 komentarzy

  1. Budyń podpisał ! Sam ! Wooow!

Kursy walut

  • USD 4.4827zł -0.63%
  • GBP 5.4185zł -0.57%
  • EUR 4.6835zł -0.1%
  • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie