Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

W najbliższą niedzielę zrobimy zakupy. Jest podpis prezydenta pod ustawą

W piątek Kancelaria Prezydenta RP poinformowała, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, która zezwoli na handel w najbliższą niedzielę, czyli 6 grudnia.

Wczoraj prezydent RP Andrzej Duda podpisał dwie ustawy: Ustawę z dnia 27 listopada 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, oraz Ustawę z dnia 19 listopada 2020 r. o zmianie ustawy o paszach.

Zapis o incydentalnym przywróceniu handlu w niedzielę, 6 grudnia br. znalazł się w noweli ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Podpis prezydenta oznacza, że w najbliższą niedzielę będzie można wybrać się na zakupy, gdyż będzie to niedziela handlowa.

Zakupy zrobimy również, zgodnie z obowiązującymi przepisami, w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie, tj. 13 i 20 grudnia. Dodatkowa niedziela ma zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy okresie przedświątecznym. Należy pamiętać, że placówki handlowe nadal pracują w reżimie sanitarnym, co oznacza obowiązek zasłaniania ust i nosa, dezynfekcję rąk, stosowanie dystansu społecznego oraz przestrzeganie limitów osób w sklepach.

(fot. prezydent.pl)

29 komentarzy

  1. Budyń podpisał ! Sam ! Wooow!

Wiadomości z info112