W marcu 2021 r. emerytury i renty wzrosną o co najmniej 50 zł

Emerytury i renty wzrosną o co najmniej 50 zł, zaś najniższe świadczenia wyniosą 1250 zł. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy w sprawie waloryzacji świadczeń. Wzrośnie również m.in. próg dochodowy przy świadczeniu dla osób niesamodzielnych – do 1750 zł.

Od marca 2021 r. emerytury i renty zostaną podwyższone o 3,84 proc., jednak nie mniej niż o 50 zł. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy w tej sprawie.

– Od 2016 roku do 2020 r. minimalna emerytura i renta wzrosły o 36 proc. – z 882,56 zł do 1200 zł. Od marca przyszłego roku świadczenia te wzrosną do 1250 zł. To najlepiej dowodzi, że zależy nam na poprawie sytuacji osób starszych otrzymujących najniższe świadczenia – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jak dodaje szefowa resortu rodziny, w dobie pandemii ta troska jest szczególnie istotna. Renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy wzrosną natomiast do 937,50 zł.

Zgodnie z projektem wzrośnie także m.in. próg dochodowy przy świadczeniu miesięcznie dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji – do 1750 zł. Dodatkowo podwyższona zostanie kwota graniczna uprawniająca do przyznania świadczenia wyrównawczego dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych – do 2450 zł.

Dzisiaj minimalna emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renta rodzinna i renta socjalna wynoszą 1200 zł. Renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy to 900 zł.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

18 komentarzy

 1. A podatki i podwyżki opłat i cen o co najmniej 100 zl

 2. A przez plandemię jest o 150 zł drożej w budżecie.

  • A 13-nasta i 14-nasta emerytura kiedy ??

   • Gdy się dojdzie do 40-tej emerytury, to emerytury będą wypłacane w tygodniówkach a nie transzach comiesięcznych. Jeżeli się na to spojrzy w ten sposób, to 13, 14, itd. emerytura jest operacją mającą zaniżyć siłę nabywczą osób z wyższymi emeryturami, poprzez to, że „dodatkowa emerytura” jest stała dla wszystkich emerytów. Jest to tzw. sprawiedliwość społeczna, polegająca na tym, że ktoś kto zarobił w ciągu życia 2x więcej, będzie mieć emeryturę powiedzmy 20% większa. Dlatego właśnie biedota głosuje na PiS, bo oni zabierają bogatszym (tym, którzy więcej pracowali), a dają biednym (tym, którym nie chciało się robić).

 3. Biorąc pod uwagę inflację to.
  Nawet z tą podwyżka i tak realnie będzie mniej niż powiedzmy 2 lata temu

 4. Jeżeli przeciętna kobieta spędza na emeryturze 30 lat (znacznie dłużej niż pracowała, o ile w ogóle pracowała), to w jaki niby sposób świadczenia mają być wysokie? A pytając w inny sposób, to w jaki sposób 16 mln osób pracujących (z czego kilka mln w budżetówce, więc tych też to powinno się pominąć) ma zapewnić dochód sobie oraz 12mln emerytów i rencistów?
  Ale co zrobić. Tak suweren chciał, więc niech dziadki głodują, a młodzi wyjeżdżają.

  • Ty imbecylu wiesz ile trzeba pracować w tym kraju? Nie każdy chciał być ubekiem jak ty i ,,pracować” 25 lat!
   3:0 – do budy kundelku.

 5. Normalnie szok…. !!! Nie wiem jak budżet to udźwignie

 6. Żeby tylko nie pogłupieli od tego dostatku.

 7. Nie ośmieszajcie Emerytów, którzy pracowali ciężko na swoje emerytury. Co najmniej powinni dostać 200 –300 zł

  • A to wszystko oczywiście z Moich Podatków. My z żoną tak ostro pracujemy z domu, że aż musiałem dokupić drugi internet, żeby wszystko sprawnie działało. JA płacę podatki! I chcę mieć za nie nowy chodnik, a nie starego dziada na utrzymaniu! Walczycie o aborcję, a o eutanazję z przyczyn społecznych to już się nikt nie upomni!

   • Do Pana „Moje Podatki” Jak Pan ich nazywa starymi dziadami. A więc te stare dziady same na siebie pracowały po 35-40 ,lat na swoje emerytury. Są i tacy, którzy w ogóle nie pracowali, ale to już inny temat.

   • To może skończcie nagrywać tą swoją pornografię i przestańcie wrzucać na wszystkie strony to może internetu zaoszczędzicie hahahahha

   • Jak dajecie filmiki w 4K to no na pewno dużo zabiera…Tylko nie wiem czego. Troszkę nie czaje. ja płace za prędkość, wy chyba płacicie za użytkowanie i macie umowę, sprzed 15 lat, to się nie dziw, że musiałem dodatkowy pakiecik kupić;))

   • *Musiałeś… popraweczka. Ten chodnik… to następne filmiki będą, z chodnika z przed domu, czy z tureckiego prawdziwego dywanu w domu? Urzekła mnie Twoja historia. Tylko nie wiem ,czy wiesz że, gdyby dzisiejsi emeryci nie pracowali wcześniej na Ciebie, to byś nic nie umiał, bo byś do żadnej szkoły nie chodził!

 8. nawet jakby dostali 100zl do tej emerytury to i tak „siła nabywcza ” takiej emerytury bedzie niższa niż 2 lata temu

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska