690 680 960

W Lublinie wpadło 13 pijanych kierowców, w tym instruktor nauki jazdy. W takim stanie przyjechał po kursanta

Lubelscy policjanci wczoraj przeprowadzili prawie 3 tysiące kontroli stanu trzeźwości. W trakcie działań ujawniono 13 kierowców pod wpływem alkoholu. Wśród zatrzymanych znalazł się też instruktor nauki jazdy, który przyjechał pijany po kursanta.

Podczas czwartkowej akcji „Trzeźwość” policjanci z ruchu drogowego wspierani przez funkcjonariuszy z komisariatów i oddziału prewencji za cel obrali największe osiedla w Lublinie. Funkcjonariusze zadbali o to, by w godzinach porannych na każdej drodze wyjazdowej z blokowiska stał patrol. To sprawiło, że niemożliwe było ominięcie kontroli.

Wczoraj mundurowi przeprowadzili prawie 3 tysiące kontroli stanu trzeźwości. Łącznie funkcjonariusze ujawnili 13 amatorów jazdy na podwójnym gazie. Niechlubnym rekordzistą okazał się 42-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna kierował mitsubishi, mając w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.

Wśród zatrzymanych znalazł się też 47-letni instruktor nauki jazdy, który przyjechał pijany po kursanta na Plac Zamkowy. W jego przypadku alkomat wskazał pół promila. Teraz 43-latkowi, podobnie jak pozostałym zatrzymanym kierowcom grozi utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl)

19 komentarzy

  1. stary szybki i wściekły

    @gg Ponieważ w poniedziałek trafilibyśmy na kumulację

Kursy walut

  • USD 4.3742zł 1.7%
  • GBP 5.3417zł 0.85%
  • EUR 4.6911zł 0.2%
  • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas