Ukradli z domu seniorki pieniądze oraz garnek z ziemniakami

Dwoje mieszkańców Kraśnika wkradło się do mieszkania 72-latki i zabrało stamtąd m. in. portfel z pieniędzmi, a nawet garnek z nieugotowanymi ziemniakami. Para wkrótce odpowie za kradzież, a także za zdemolowanie mieszkania, w którym została zatrzymana.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek rano w Kraśniku. Jedna z mieszkanek miasta zauważyła, że z balkonu jej sąsiadki wyskoczyła młoda kobieta, która następnie uciekła z czekającym na nią na zewnątrz mężczyzną. O zdarzeniu kobieta natychmiast powiadomiła właścicielkę domu, która przebywała w tym czasie w ogrodzie.

Jak się okazało, para złodziei skradła z domu 72-latki 750 złotych i dokumenty znajdujące się w portfelu. Łupem sprawców padł nawet garnkiem z nieugotowanymi z ziemniakami oraz inne produkty. Łącznie dokonali oni kradzieży na kwotę 1500 złotych.

Funkcjonariusze wezwani na miejsce szybko dotarli do sprawców, którymi okazali się 23-latka i jej 38-letni konkubent. Oboje już wcześniej wchodzili w konflikty z prawem. W kieszeni kobiety mundurowi znaleźli skradziony portfel seniorki wraz z całą zawartością.

23-latka i jej wspólnik zostali zatrzymani. Wkrótce odpowiedzą za kradzież, a także za zdemolowanie lokalu, w którym ich zastano. Okazało się, że para w zajmowanym mieszkaniu uszkodziła wyposażenie, spaliła podłogi i zdewastowała ściany. Właścicielka lokalu oszacowała straty na ponad 10 tysięcy złotych.

Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży, oraz zniszczenia mienia. Niebawem odpowiedzą przed sądem za swoje zachowanie w warunkach recydywy.

(fot. Policja Lubelska)

Zobacz również

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki Folkowe 2021. Wszystkie wymiary kultury tradycyjnej. Sprawdź program
Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie