690 680 960

W Lublinie odsłonili pierwszy z bilbordów z hasłem #CzarnekOut

We wtorek w Lublinie pojawił się billboard z hasłem #CzarnekOut. Jest to pierwszy z 29 nośników, które staną w 11 miejscowościach. Łącznie w Lublinie umieszczonych będzie 9 takich billboardów.

We wtorek oficjalnie zaprezentowany został pierwszy billboard z hasłem #CzarnekOut, które w całej Polsce wywiesza Akcja Demokracja. Oprócz jednoznacznego wezwania ministra Czarnka do dymisji, wywieszone billboardy zawierają również słowa otuchy.

– Słowa te mają dodać otuchy osobom i grupom, które minister Czarnek dyskryminuje, które atakuje, dla których rządy ministra są koszmarem. Dlatego na billboardach wymienione będą uczniowie i uczennice, studentki i studenci, dziewczyny i kobiety, dyrektorki i dyrektorzy, nauczycielki i nauczyciele czy osoby LGBT+ – powiedział Bogumił Kolmasiak, kierownik kampanii.

Akcja Demokracja prowadzi działania na rzecz obywatelskiego wotum nieufności wobec ministra Czarnka we współpracy i przy wsparciu Lewicy.

– Jest nam przykro dlatego, że minister Czarnek pochodzi z Lublina. Dlatego też tutaj będzie wisieć najwięcej billboardów. My jako partia Razem jak tylko Przemysław Czarnek został wojewodą lubelskim sprzeciwialiśmy się jego poglądom i nienawistnym, szkalującym wobec mniejszości wypowiedziom. Dzisiaj widzimy, że cała Polska jest przeciwna Czarnkowi – powiedziała Magdalena Długosz, lokalna aktywistka partii Razem.

Apel o obywatelskie wotum nieufności wobec ministra Czarnka podpisało już 112 tys. osób. Akcja Demokracja wspólnie z Lewicą doręczyła go posłom i posłankom podczas głosowania nad wotum nieufności, które odbyło się pod koniec lipca.

– Minister edukacji powinien dbać o wszystkie osoby, które uczą się w polskich szkołach, a nie wprowadzać prawa silniejszego i poczucia lęku. Mimo, iż wotum nie przeszło, nie poddajemy się. Za chwilę rozpocznie się rok szkolny i akademicki. Wiemy, że minister Czarnek nie zdał egzaminu, dlatego, będziemy dążyć do jego odwołania, a osobom, które bezpośrednio są dotknięte jego działaniami dodawać otuchy – powiedział Tomasz Sierawski, dyrektor technologii w Akcji Demokracji.

Akcja przeprowadzona jest w całości ze środków wpłaconych przez aktywistów i aktywistki Akcji Demokracji. Do tej pory wydanych zostało 50 tys., a zebranych ponad 70 tys., dlatego w najbliższych tygodniach pojawią się kolejne nośniki. Do tych miejsc, gdzie nie uda się dotrzeć z billboardem, wysłane zostaną naklejki, które będą dystrybuowane przez aktywistów i aktywistki.

(fot. nadesłane)

134 komentarze

 1. Jako nauczyciel także obserwuje co się dzieje w szkołach. Nie ma czegoś takiego jak zadbanie o komfort psychiczny ucznia (nie mówiąc już o nauczycielach). Wielu także zrezygnowało z pracy (problemy ze zdrowiem, naciski, stres, rodzice i dyrekcje które powinny się leczyć a tego nie robią – szara strefa osób chorych psychicznie jest w kraju bardzo duża). A wszystko początek swój ma w braku szacunku do ludzi. Każdy myśli o sobie. Wszystko ładnie wygląda w teorii a w życiu – jest jak jest.

 2. Czarnek na prezydenta!!!

 3. LGBT OUT !

 4. Siedzieli i myśleli, para z gwizdka leciała i wymyślił !
  Wymyślili hasło i 9 bilbordów !

 5. Większość młodych popiera Czarnka ale zawsze się znajdą jakieś gnidy.

  • Co Ty opowiadasz?? Byłeś ostatnio na jakiejś uczelni? KTO go popiera? Pogadaj ze studentami zamiast wymyślać niestworzone historie.

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.15%
 • GBP 5.0417zł -0.18%
 • EUR 4.3233zł -0.24%
 • CHF 4.5689zł 0.02%

Polub nas