Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rzecznik MZ: „Regiony, w których wyszczepienie będzie najmniejsze, będą objęte obostrzeniami”

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia w rozmowie z Polsat News powiedział, że regiony, gdzie będzie najmniej osób zaszczepionych, na samym początku zostaną objęte ewentualnymi obostrzeniami w momencie wzrostu zakażeń.

– Jeżeli nie będziemy się szczepić to pamiętajmy, że w pierwszej kolejności te regiony, w których wyszczepienie będzie najmniejsze, tam będzie największa transmisja wirusa i te regiony na samym początku będą objęte obostrzeniami – powiedział w rozmowie z Polsat News Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Andrusiewicz dodał, że niewykluczone, iż wejdzie przepis, który będzie umożliwiał osobom zaszczepionym normalne poruszanie się, korzystanie ze wszystkich miejsc użyteczności publicznej, w przeciwieństwie do osób, które się nie zaszczepią. Jeżeli chodzi o kolejne ewentualne obostrzenia ogłoszone przez rząd, miałyby obejmować osoby, które nie zdecydowały się na przyjęcie preparatu.

– Byłoby to pewnie na zasadzie, że wprowadzamy restrykcje dla wszystkich, ale zdejmujemy je z osób zaszczepionych, ponieważ są to osoby bezpieczne. Tu nie ma mowy o żadnej segregacji. Jeżeli ktoś jest bezpieczny może chodzić i uczestniczyć w życiu społecznym – dodał rzecznik MZ.

Obecnie kraje Europy Zachodniej zmagają się z coraz większą liczbą zakażeń COVID-19. W Polsce w ostatnim czasie odnotowujemy nieco powyżej 100 przypadków dziennie. W Polsce wykonano 34 497 906 szczepień. W pełni zaszczepionych jest 17 522 279 osób (zaszczepieni preparatem J&J oraz 2 dawką innych preparatów)

(fot. polsatnews.pl)

100 komentarzy

  1. KŁAMSTWO KŁAMSTWEM POGANIA. Transmisja wirusa nie zależy od wyszczepienia oszuści.

  2. Zaszczepiony Israel vs niezaszczepiona Szwecja. Tyle w temacie. Oszuści kowidowi.

  3. Doprowadzicie do wojny domowej… Macie krew na rękach dobrze o tym wiecie…

  4. Na 17 członków Rady Medycznej 12 jest w stanie konfliktu interesów czyli pobierało pieniądze od producentów szczepionek.

Z kraju