690 680 960

W Lublinie odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce

Osiem zespołów lekkoatletycznych powalczy 3 września w Lublinie o tytuł drużynowego mistrza Polski w lekkiej atletyce. Wśród startujących na lubelskim stadionie zawodników zobaczymy m.in. medalistów igrzysk olimpijskich w Tokio.

W piątek 3 września w Lublinie walkę o o tytuł drużynowego mistrza Polski w lekkiej atletyce stoczy osiem zespołów. Wśród startujących zawodników zobaczymy również medalistów igrzysk olimpijskich w Tokio. Tytułu najlepszej lekkoatletycznej drużyny w Polsce bronić będzie AZS UMCS Lublin. Do rywalizacji przystąpią również zawodnicy AZS AWF Warszawa, AZS AWF Kraków, RKS Łódź, AZS Łódź, AZS Politechniki Opolskiej, Agrosu Zamość i Podlasia Białystok.

Na lubelskim stadionie, który w ostatnich latach gościł wiele dużych lekkoatletycznych imprez, pokażą się m.in. mistrzowie olimpijscy Małgorzata Hołub-Kowalik z AZS UMCS Lublin, Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok, Dariusz Kowaluk z AZS AWF Warszawa i Kacper Duszyński z AZS Łódź oraz brązowa medalistka z Tokio Malwina Kopron z AZS UMCS.

– Dla mnie ten start jest bardzo ważny, bo zostały mi już tylko dwa starty, a jeden z nich odbędzie się w Lublinie, czyli na mojej ziemi. Na trybunach na pewno będzie moja rodzina i znajomi. Priorytetowo traktuję ten start i mam nadzieję, że dobrze się tam zaprezentuję – mówi Malwina Kopron, czołowa młociarka świata.

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni rywalizować będą w jedenastu konkurencjach. Panie powalczą o punkty w biegach na 100, 400, 800 i 1500 metrów, 100 oraz 400 metrów przez płotki, a także w skoku wzwyż, trójskoku, pchnięciu kulą i rzucie młotem. Z kolei panowie rywalizować będą w biegach na 100, 400, 800 i 1500 metrów, 110 i 400 metrów przez płotki oraz w skoku wzwyż, skoku w dal, pchnięciu kulą i rzucie młotem. Odbędzie się także rywalizacja sztafet mieszanych 4×400 metrów.

– Bardzo się cieszymy, że kolejny raz możemy gościć wielką i ważną imprezę lekkoatletyczną na stadionie w Lublinie. AZS Lublin wielokrotnie dowiódł, że potrafi organizować bardzo dobre zawody i jestem przekonany, że tym razem też tak będzie – mówi prezes AZS Lublin prof. dr hab. Zdzisław Targoński.

Prezes AZS UMCS Lublin Rafał Walczyk nie ukrywa, że klub, jako obrońca tytułu wywalczonego zresztą też na lubelskim obiekcie, zamierza znów zdobyć złoto i zamknąć w ten sposób świetny sezon, który kończy się z trzema medalami olimpijskimi.

Organizatorzy mistrzostw, którymi są Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz Miasto Lublin, szykują również szereg atrakcji dla najmłodszych. Zaplanowano m.in. miasteczko małego lekkoatlety, gdzie dzieci i młodzież pod okiem profesjonalnych trenerów i zawodników będą mogli spróbować swoich sił m.in. w biegu płotkarskim, rzucie oszczepem, czy skoku wzwyż.

(fot. Paweł Skraba/nadesłane)

6 komentarzy

 1. Ta z 4 dawaj do mnie na chałupę, ja juz się Tobą zaopiekuje

 2. wejście będzie płatne czy bezpłatne dla kibiców brak takiej informacji w artykule

  • Wejście na trybuny będzie biletowane. Wejściówki normalne są w cenie 9 zł, ulgowe po 4 zł.

 3. typowy seksistowski komentarz na lublin112…

 4. Gdzie kupić wejściówki?

 5. Dlaczego nie ma żadnych informacji na temat wejściówek????
  To ja wam powiem: bilety kupujemy na kupbilet.pl
  Normalny 9 zł ulgowy 4 zł plus 1 zł opłata za przesyłkę na maila dla każdego biletu.
  UMCS LUBLIN!!!

Kursy walut

 • USD 3.9478zł -0.68%
 • GBP 5.0066zł -0.26%
 • EUR 4.3327zł -0.49%
 • CHF 4.5031zł -0.32%

Polub nas