Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rusza nowy pokaz na fontannie multimedialnej na Placu Litewskim

Nowe widowisko, którego narracja tematycznie związana jest z dorobkiem lubelskich uczelni wyższych, niebawem zostanie zaprezentowane na fontannie multimedialnej na Placu Litewskim. Wrzesień to jednocześnie koniec tegorocznego sezonu pokazów.

We wtorek 31 sierpnia, z okazji Dnia Solidarności i Wolności, na fontannie multimedialnej na Placu Litewskim zaprezentowany zostanie nowy pokaz. Jego narracja tematycznie związana jest z dorobkiem lubelskich uczelni wyższych. Warto pamiętać, że pokazy będą prezentowane tylko do 18 września.

Jak wyjaśnia Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, nowy spektakl powstał w ramach współpracy Miasta Lublin z lubelskim środowiskiem akademickim. Pokaz Symfonia nauki to symboliczne zaprezentowanie potencjału lubelskiego środowiska naukowego, wkładu lubelskich badań i odkryć w funkcjonowanie i rozwój ludzkości o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim oraz globalnym.

Narracja widowiska odwołuje się do ponad 100-letniej tradycji akademickości Lublina nawiązując do osiągnięć z wybranych dziedzin nauki. Prezentacja przedstawia skomplikowane obszary nauki w przystępny dla wszystkich sposób. Oprócz niego, prezentowanych będzie siedem tytułów znanych z poprzednich miesięcy.

W piątek 3 września zaprezentowane zostaną Wydarzenia Kulturalne, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Sen o Mieście. W sobotę 4 września mieszkańcy oraz turyści obejrzą: Wieniawski IMPRO, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Anioły Lubelskie. Na piątek 10 września zaplanowano: Czarcia Łapa, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Sen o Mieście, a dzień później, czyli w sobotę 11 września: Wieniawski IMPRO i Unia Narodów.

Ostatni pokazy w tegorocznym sezonie nastąpią w dniach 17 i 18 września. W piątek zaprezentowane zostaną widowiska: Wieniawski IMPRO, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Anioły Lubelskie, zaś w sobotę Symfonia Nauki, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Sen o Mieście. Tradycyjnie rozpoczynać się one będą o godzinie 21.00.

(fot. lublin112)

Jeden komentarz

  1. Warto by oglądających powiadomić, że po pierwszym pokazie jest przerwa a następnie kolejny. 6.08 byłem obejrzeć pokaz, po pierwszym wszyscy się rozpierzchli, została mała garstka ludzi. Gdyby mnie czysta ciekawość nie zatrzymała na placu, to bym nie wiedział, że ominął mnie drugi pokaz.

Z kraju