Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

W lesie pojawiły się wnyki. Strażnicy zamontowali fotopułapkę (zdjęcia)

Zerwał fotopułapke i wyrzucił ją do rzeki. Myślał, że w ten sposób pozbędzie się dowodów. Teraz grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Przed sądem odpowie 43-letni mieszkaniec gminy Hańsk, który odpowie za kłusownictwo oraz zniszczenie mienia. To efekt działań straży leśnej z Nadleśnictwa Sobibór. Na początku marca otrzymali oni informację, że w lesie odnalezione zostały wnyki na dziką zwierzynę. Strażnicy postanowili nie usuwać wnyków, lecz przygotować zasadzkę, aby ustalić, kim jest kłusownik.

W tym celu zamontowali w pobliżu fotopułapkę. Kiedy kłusownik pojawił się na miejscu, urządzenie wykonało mu zdjęcia. Mężczyzna zorientował się jednak, że jest obserwowany. Postanowił zabrać fotopułapkę licząc, że w ten sposób pozbędzie się dowodów. Następnie wyrzucił ją do rzeki. Nie spodziewał się jednak, że większość z tego typu urządzeń w momencie zrobienia zdjęcia wysyła je na telefon lub e-mail osoby, która ją nadzoruje.

O wszystkim powiadomiona została Komenda Powiatowa Policji we Włodawie. Funkcjonariuszom udało się ustalić dane kłusownika. Na jego posesji znaleziono mięso dzikiej zwierzyny oraz kolejne wnyki. Mężczyzna początkowo zaprzeczał, aby miał jakikolwiek związek z kłusownictwem oraz kradzieżą fotopułapki. Po przedstawieniu mu dowodów tłumaczył, że nie ukradł fotopułapki. Wyjaśniał, że znalazł ją przypadkiem i zdenerwował się, że ktoś go obserwuje, dlatego też wyrzucił ją do rzeki.

Ostatecznie, wobec niepodważalnych dowodów w postaci filmów z fotopułapek i zabezpieczonych przedmiotów, przyznał się do popełnionych przestępstw kłusowniczych, za które odpowie przed sądem. Dodatkowo udało się odnaleźć skradzioną fotopułapkę, która została zniszczona przez kłusownika. Mężczyźnie grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.

W lesie pojawiły się wnyki. Strażnicy zamontowali fotopułapkę (zdjęcia)

W lesie pojawiły się wnyki. Strażnicy zamontowali fotopułapkę (zdjęcia)
(fot. )

11 komentarzy

 1. A może by tak zamiast tej kary sądowej to tego jegomościa wprowadzić w te wnyki i zostawić na kilka dni?
  Niech by poczuł jak to jest przyjemnie umierać w bólach…

 2. Gdyby kilku po trójeczce do odsiadki dostało a sprawa została dobrze nagłośniona być może trochę by się wieśniaki obsrali ale niestety takie wyroki nie istnieją.

 3. a dlaczego do odsiadki??? i my mamy go utrzymywac??? konkretne kary finanoswe np 50tys a jak nie ma z czego zaplacic to przepadek mienia

 4. I co z tego jak dostanie tylko zawiasy, a jak strzeli sedzinie patelnie to nic nie dostanie hehe

 5. Mniejsza o te fotopulapke. Ze te wnyki powinien dostac 5 lat.

 6. Tak na prawdę ten wieśniaki zostanie bezkarny z jakimś ewentualnym wyrokiem w zawieszeniu czy pracami społecznymi. Powinien dostać karę finansową tak jak pisał ktoś wyżej. 50.000zł czy więcej to by się może nauczył chociaż w to wątpię. To niereformowalny przypadek.

 7. dopier..ć jolopowi kare 20tysi
  nic tAK NIE działa na polakow jak kary finansowe
  więzienie to strata kasy

 8. A może zamiast tej kary niech sprząta las przez 5lat, przynajmniej będzie podrzutek z jego głupoty.

 9. Las baszki w gminie niemce, wnyki na okrągło wiesza je ziemichód i żmuda

 10. Zgadzam się z Eloelo. Powinni sprzątać lat nie przez 5 lat ale przez 10…. Plus kara finansowa w wysokości 20 tysięcy.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo