690 680 960

W Kraśniku odbędzie się Strażacka Majówka. Zaplanowano wiele atrakcji

Szereg atrakcji zarówno dla dzieci, jak też dla dorosłych, przygotowali na najbliższą sobotę strażacy z Kraśnika. Na terenie Komendy Powiatowej PSP odbędzie się Strażacka Majówka.

W najbliższą sobotę 11 maja w jednostce Państwowej Straży Pożarnej przy ulicy Obwodowej w Kraśniku odbędzie się „Strażacka Majówka”. Organizują ją Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kraśniku, Powiat Kraśnicki oraz Stowarzyszenie Rozwój i Bezpieczeństwo.

W programie zaplanowano wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak też dla dorosłych. Będą pokazy sprzętu ratowniczo-gaśniczego, jaki znajduje się na wyposażeniu jednostek PSP i OSP, strażacki tor przeszkód oraz wiele konkursów z nagrodami i dmuchańce dla najmłodszych. W ramach propagowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym każdy chętny będzie mógł wsiąść do symulatora dachowania oraz symulatora zderzeniowego.

Będzie też można zwiedzać Wojewódzką Izbę Tradycji Pożarniczych, zobaczyć pokaz udzielania pierwszej pomocy, obejrzeć sprawność strażaków w trakcie pozorowanych działań z zakresu ratownictwa technicznego oraz podczas gaszenia pożaru. Nie zabraknie występu orkiestry dętej z OSP Kraśnik, prezentacji zabytkowych samochodów oraz strażackiej grochówki. Wstęp jest bezpłatny.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne, nadesłane)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3833zł 2.11%
  • GBP 5.2764zł 0.37%
  • EUR 4.7195zł 0.59%
  • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas