W kilku powiatach regionu strażacy usuwali skutki poniedziałkowych i wtorkowych nawałnic (zdjęcia)

Poniedziałkowe nawałnice dały się we znaki mieszkańcom woj. lubelskiego. Strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy do powalonych drzew, zalanych posesji i budynków oraz uszkodzonych dachów. Doszło również do pożaru od uderzenia pioruna.

Poniedziałkowe i wtorkowe nawałnice przyniosły w regionie intensywne opady deszczu, liczne wyładowania atmosferyczne, lokalnie opady gradu oraz silne porywy wiatru.

Strażacy z kilku powiatów woj. lubelskiego odnotowali interwencje do zalanych budynków i posesji, uszkodzonych dachów, powalonych drzew na drogi i budynki. Takie zdarzenia miały miejsce m.in. na terenie powiatów – lubartowskiego, parczewskiego, chełmskiego, bialskiego, krasnostawskiego, łęczyńskiego i świdnickiego.

W miejscowości Wólka Rozwadowska wczoraj po godzinie 17 powalone drzewo zablokowało częściowo drogę krajową nr 19. Z kolei na terenie gminy Żółkiewka strażacy usuwali skutki silnego wiatru m.in. w miejscowościach Żółkiew, Wólka i Borówek. W miejscowości Wygoda w gminie Wisznice w powiecie bialskim strażacy gasili pożar zboża od uderzenia pioruna.

Sporo pracy mieli strażacy z terenu powiatu parczewskiego. Interwencje dotyczyły Parczewa i okolic. Głównie wypompowywano wodę z zalanych budynków i piwnic oraz posesji. Druhowie usuwali również powalone drzewa i połamane konary. Podobne interwencje przeprowadzili strażacy z powiatu lubartowskiego.

We wtorek rano burza dała się we znaki chełmskiej rozgłośni radiowej, gdzie z powodu uderzenia pioruna doszło do awarii. Z kolej wyładowanie atmosferyczne było przyczyną interwencji strażaków w Siennicy Nadolnej, gdzie piorun uderzył w rozdzielnię gazu. Tylko wczoraj strażacy kilkadziesiąt razy interweniowali w całym regionie do usuwaniu skutków nawałnic.

Wczorajsze burze w obiektywie

(fot. OSP Firlej, fanipogody.pl)

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dzień Ziemi na UMCS
Rekrutacje do drużyny futbolu amerykańskiego Tytani Lublin
WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej