690 680 960

Poranna burza uszkodziła pomnik przyrody w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce (zdjęcia)

We wtorek rano przez region przetaczały się intensywne burze, którym towarzyszyły silne porywy wiatru. Niestety nawałnica nie oszczędziła jednego z okazałych drzew w Muzeum Zamoyskich w Kozłowce.

Wtorkowy poranek przyniósł w regionie intensywne burze. Grzmiało w wielu powiatach woj. lubelskiego, miejscami nadal grzmi. W trakcie burz doszło do wielu wyładowań atmosferycznych, lokalnie pojawiły się silne porywy wiatru, które nie oszczędziły drzew. Jedno z nich nawałnica złamała na terenie Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

– Porannej burzy nie oparł się jeden z pomników przyrody. Dąb szypułkowy „Ordynat” jest jednym z najgrubszych drzew w kozłowieckim parku, ma 527 cm obwodu. Został wpisany na listę pomników przyrody na mocy Zarządzenia Wojewody Lubelskiego nr 56 z dnia 21.10.1988 roku w sprawie uznania za pomniki przyrody – poinformowało Muzeum.

Na miejscu interweniowali strażacy, którzy usunęli powalony fragment drzewa. Przez kilkadziesiąt minut w rejonie działań straży pożarnej występowały utrudnienia w ruchu.

(fot. Muzeum Zamoyskich w Kozłówce)

6 komentarzy

 1. Babcia emerytka

  Poranna burza uszkodziła pomnik przyrody… oj, to dobrze, bo jakby tak, nie daj Boże, pomnik pana prezydenta zimnego Lecha, albo i JPII… załobę narodową byłoby mus ogłaszać.

  • Ta, i jeszcze na koniec burza pokazałaby wszystkim tęczę… Tylko wiesz czym się różni naturalna tęcza od tej, którą wszędzie wywieszacie? A raczej co symbolizuje ten brakujący u was kolor? Pluj dalej, póki możesz, ciekawe czy będziesz taka wygadana jak ci tu wprowadzą szariat. Na zachodzie już się różni dowcipnisie zaczynają mocno dziwić.

  • idiotka / idiota

  • Oj babciu, babciu. Szkoda takiego drzewa. Ono więcej przynosi pożytku niż te twoje pomniki razem wzięte.

 2. ze tez taka babcie ziemia nosi

 3. re.............

  warjaci wszyscy, a jak by budynek mieszkalny gdzie byli by ludzie

Kursy walut

 • USD 4.2803zł -1.04%
 • GBP 5.2838zł -0.83%
 • EUR 4.7079zł -0%
 • CHF 4.7147zł -0.16%

Polub nas