690 680 960

W dniach 7-11 grudnia odbędzie się Ogólnopolski Strajk Edukacyjny. „W środę nie bierzemy udziału w zajęciach dydaktycznych”

Żądają odwołania ministra edukacji narodowej Przemysława Czarnka, zebrali w tej sprawie już prawie 90 tys. podpisów pod petycją. Organizatorzy akcji „Ogólnopolski Strajk Edukacyjny” zapowiadają strajk generalny i nawołują do opuszczenia zajęć dydaktycznych w najbliższą środę.

„STOP deMENtażowi Edukacji” – pod takim hasłem w przyszłym tygodniu odbędzie się protest w całym kraju w ramach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej organizatorzy przedstawili jego szczegóły.

– W najbliższy wtorek miną 2 tygodnie od złożenia przez nas petycji z prawie 90 tysiącami podpisów w KPRM. Postulat był jasny: dymisja Przemysława Czarnka. Pan Premier niestety nie odpowiedział. Musimy zatem działać dalej. A nasz cel wciąż się nie zmienia. Dymisja Przemysława Czarnka. Od następnego poniedziałku (07.12) rozpoczynamy Ogólnopolski Strajk Edukacyjny. Kto może wziąć w nim udział? KAŻDY. Jak można wziąć w nim udział? Od poniedziałku do piątku (7-11 grudnia) studenci i uczniowie mogą się włączać w szereg akcji, które proponujemy. Za to w środę – Strajk Generalny. W tym dniu nie bierzemy udziału w zajęciach dydaktycznych – informują organizatorzy akcji.

Jednym z elementów akcji protestacyjnej będzie wykonanie zdjęcia z napisem „MENczarnia”, a następnie publikacja takiego zdjęcia z informacja w poście na Facebooku z odpowiedzią, dlaczego Przemysław Czarnek nie może być dalej ministrem edukacji narodowej. Organizatorzy mają nadzieję, że do akcji włączą się także wykładowcy, nauczyciele oraz pracownicy oświaty, którzy w najbliższą środę zrezygnują z wykonywania swojej pracy.

– Celem nie jest tu pójście na wagary, czy zrobienie sobie krótkiego urlopu. Chcemy na tyle, na ile jest to w tym momencie bezpieczne i możliwe, wyrazić swój sprzeciw. Tak aby usłyszała o nim cała Polska, a zwłaszcza minister edukacji i nauki oraz premier – dodają organizatorzy protestu.

Organizatorami strajku są środowiska powiązane z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet.

(fot. OSK)

50 komentarzy

 1. Czarnek na prezydenta!

 2. tyle na temat tych źd21r

  Już mi się to znudziło i mnie to WALI i te qur3wy też.

 3. To chyba antyedukacyjny skoro w środę nie będziecie się uczyć to będziecie głupsze niż jesteście.

 4. 300-ta POlityka. I tyle.

 5. Widać na plakatach wszystkie możliwe symbole pachołków Sorosa, fajny ten strajk, taki faszywy i pusty, jak te które w nim uczestniczą.

 6. Polaków jest około 40 000 000 a 90 000 spowoduje odwołanie ministra Czarnka .Jak widać im nauka jest nie potrzebna bo one nie mają mózgu .

 7. Panie ministrze Czarnek CO TO BEDZIE,PO CO WYBORY JAK PARĘ UPOŚLEDZONYCH MOŻE ODWOŁAĆ MINISTRA.

Kursy walut

 • USD 4.4787zł 0.84%
 • GBP 5.4534zł -0.04%
 • EUR 4.6995zł 0.21%
 • CHF 4.7472zł -0.15%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ