Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Nie ma co liczyć na śnieg. Nawet 10 stopni w weekend na obszarze woj. lubelskiego i silny wiatr

Po ochłodzeniu na przełomie miesięcy nie ma już śladu. Nadeszło ocieplenie związane z napływem ciepłego powietrza z sektora południowego. Czeka nas bardzo ciepły weekend, gdyż termometry w regionie pokażą 10 stopni. Początek przyszłego tygodnia z ochłodzeniem i przymrozkami.

Dziś Polska znajduje się pomiędzy niżem znad Europy Zachodniej a silnym wyżem znad Rosji. Z kierunków południowych napływa bardzo ciepła masa powietrza jak na grudzień. Jesteśmy w strefie dużego zagęszczenia izobar pomiędzy niżem a wyżem, dlatego występuje silny wiatr.

W piątek zachmurzenie duże i całkowite w naszej części Europy. Opady atmosferyczne nie wystąpią do końca dnia. Termometry pokażą od 1°C do 3°C w województwie lubelskim. Odczucie chłodu potęgować będzie jednak silny wiatr z sektora południowego i południowo-wschodniego. Porywy osiągną do 50 km/h.

Noc z piątku na sobotę z zachmurzeniem małym, okresowo umiarkowanym. Temperatura wyniesie od 2°C do 4°C. Nie są prognozowane atmosferyczne. Możliwy jest rozwój mgieł, dlatego nad ranem zachmurzenie może wzrosnąć do dużego i całkowitego. Utrzyma się nieprzyjemny wiatr z południowego-wschodu. Prędkość wiatru do 50 km/h w porywach.

Sobota przyniesie dużo chmur, ale bez opadów. W pierwszej części dnia miejscami utrzyma się mgła. Widzialność może być ograniczona do 100-200 metrów, ustąpić powinny one do godzin południowych. Termometry w regionie od 7°C do 11°C. Utrzyma się silny, porywisty wiatr do 50 km/h z południowego-wschodu.

Noc z soboty na niedzielę z zachmurzeniem dużym i całkowitym. Znad Ukrainy nanoszone będą do naszej części Europy nieprzyjemne, podinwersyjne chmury Stratus. Możliwe są mgły ograniczające widzialność do 100-200 metrów miejscami. Temperatura będzie wysoka jak na grudzień i wyniesie od 4°C do 6°C. Opady atmosferycznie nie wystąpią. Utrzyma się silny, porywisty wiatr z sektora południowo-wschodniego do 54 km/h.

Niedziela dalej ciepła, ale z silnym porywistym wiatrem z południowego wschodu do 50 km/h. Zachmurzenie będzie przeważnie duże i całkowite chmurami niskimi. Miejscami możliwe przelotne opady mżawki. Termometry pokażą od 3°C do 6°C.

Początek nowego tygodnia z ochłodzeniem. Już w nocy z niedzieli na poniedziałek w regionie mogą wystąpić przymrozki. Ponownie zrobi się chłodniej i w ciągu dnia temperatura nie przekroczy od 1°C do 2°C w najcieplejszym momencie dnia. Będzie dużo chmur. Noc z poniedziałku na wtorek przyniesie kolejne przymrozki na przeważającym obszarze regionu, a we wtorek możliwe są przelotne opady śniegu, lecz utworzenie się pokrywy śnieżnej jest mało prawdopodobne.

W drugiej przyszłego połowie tygodnia temperatura w ciągu dnia będzie dodatnia, natomiast nocami możliwe są przymrozki. Niektóre modele sugerują ryzyko pojawienia się niżu z południa przy aktywnej cyrkulacji południkowej, ale prognozy będzie trzeba zweryfikować w kolejnych dniach.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów i chmur

(fot. lulbin112.pl)

5 komentarzy

  1. Na Windy porywy wiatru prognozują dużo większe niż te 50kmh. Oby się mylili, bo będzie buba.

  2. co? a już z grażyną narty naostrzyli, łyżewy nasmarowali… nocleg wynajęty (promocja była 50% taniej) i co teraz mamy zrobić?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo