Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

W czerwcu odbędzie się Świdnik Air Festival. Będą też koncerty gwiazd muzycznych

Trwają przygotowania do kolejnej, czwartej już edycji imprezy dla miłośników akrobacji lotniczych oraz wszelkiego rodzaju samolotów i śmigłowców. Organizatorzy postanowili powrócić do formuły połączenia pokazów z występami zespołów muzycznych.

Za niespełna dwa miesiące Świdnik ponownie stanie się lotniczym sercem Lubelszczyzny. Przez dwa dni fani awiacji będą mogli obserwować niezwykłe umiejętności mistrzów lotnictwa. W tym roku lotnicze show odbędzie się w dniach 15 i 16 czerwca. Obecnie dopinany jest program wydarzenia, który ma być ogłoszony już niebawem.

Wiadomo już jednak, że oprócz pokazów lotniczych, osoby odwiedzające imprezę, będą mogli też obejrzeć występy gwiazd muzycznych. Pierwszą z nich, której koncert zobaczymy podczas IV Świdnik Air Festival będzie Daria Zawiałow. Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich twórców muzyki. Jej utwory doczekały się ponad 500 milionów odtworzeń na platformie Spotify.

Artystka została również zaproszona do projektu Spotify Singles, w którym wcześniej brali udział, m. in. Harry Styles i Miley Cyrus. W jego ramach, wspólnie z Albertem Hammondem Jr, nagrała dwa single, które swoją premierę miały w marcu tego roku. Daria Zawiałow jest laureatką MTV EMA w kategorii Best Polish Act 2021 oraz sześciokrotną zdobywczynią najbardziej prestiżowej muzycznej nagrody w Polsce – „Fryderyków”. Jej album „Dziewczyna POP”, wydany w 2023 roku szturmem podbił listy przebojów, a TRASA ’92 zawitała do największych hal koncertowych w kraju.

Koncert Darii Zawiałow, w ramach IV Świdnik Air Festival, odbędzie się drugiego dnia imprezy. Jak wskazują organizatorzy, sprzedaż biletów na wydarzenie rozpocznie się już w maju. Wtedy też zostanie podana ich cena.

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

17 komentarzy

  1. Prijedzie Zenek i zagra na organkach ulubioną piosenkę ściany wschodniej a więc ”ojcze nasz”. Po tym wszystkim na środek wjedzie wielki tort z którego wyskoczy sam Antoni Maciorewicz z kawałkiem skrzydła tupolewa 2.

  2. A cos więcej na temat maszyn na festiwalu czy tylko info ile ktoś miał odtworzen na Spotify nie będąc głównym tematem imprezy?

  3. Pierwsze słyszę o tej piosenkarce. Chwała ja a chyba tylko za granicą siedziała. Znowu nie pozwolą wnosić wody na płytę i będzie słychać płacz dzieci dookoła. Już zapomnieli jakie kolejki były za ta woda po 300metrow w obie strony. Facet po 50 zasłabł i karetka go zabrała nie uratowali go nawet. Brat kolegi. I tak właśnie wygląda praca tych organizatorów.

  4. Ciekawe czy nad tym Air Festival, pokażą się do tej pory niewidzialne dla radarów i Polaków F-35

  5. Festyn na wsi? Festynowi wykonawcy

  6. Ludzie szczęśliwi i bez kompleksów nie mają potrzeby obrażania innych.

Dodaj komentarz