Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

W czasie mrozów pamiętajmy o pupilach

We wtorek 10 grudnia otrzymaliśmy niepokojący telefon w sprawie pozostawionego w zamkniętym aucie małego psiaka. Świadek zdarzenia poinformował nas, że w jednym z aut zaparkowanym przy ul. Głębokiej, na przednim siedzeniu siedzi mały piesek.

Do zdarzenia doszło w tym tygodniu na jednym z parkingów przy ul. Głębokiej w Lublinie. Jak powiedział nam w rozmowie telefonicznej świadek zajścia, widział on jak ktoś zamyka pojazd i odchodzi, pozostawiając na przednim siedzeniu małego pieska. Na zdjęciach widać, że to szczeniak. O fakcie zaalarmowaliśmy Straż Miejską. Funkcjonariusz stwierdzili na miejscu, że pojazdu już nie ma.

Jednak telefonujący do nas mężczyzna widział, jak nie raz ten szczeniak pozostawał w aucie bez opieki.

Przypominamy właścicielom zwierząt, że za takie zachowanie można odpowiadać z Art. 77. KW „Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.” Dodatkowo w okresie zimowym należy pamiętać, że niska temperatura może mieć przykre skutki np. dla szczeniaka. Zwierzę pozostawione same sobie może zamarznąć.

Dziękujemy za informację!

2013-12-13 19:24:19
(fot. Czytelnik)

3 komentarze

  1. Ja tez zostawiam czasami swojego szczeniaka 5 miesięcznego w aucie bo lubi w nim jeździć a do sklepu nie zabiorę przecież. Nie trwa to nigdy dłużej niż pół godziny i staram się by auto się zagrzało podczas jazdy…więc zachowajmy umiar.

  2. Nadgorliwi konfidenci! W tym kraju jest coraz gorzej.
    Co za mentalność, aby podpier… kogoś.
    Poza tym zwierzątka ważniejsze niż ludzie. Nimi to się nikt nie przejmuje, że nie mają niektórzy co do garnka włożyć (gazety też mają to w d…). A pieski, kotki – istotki pierwszej kategorii (ludzie ostatniej)

  3. Strach pójść psu po karmę do zoologicznego, bo po 5 minutach będzie juz policja, straż ochrony zwierząt, straż pożarna i kryminalni. Chyba lepiej zostawić psa w nagrzanym aucie niż przywiązać do barierki pod sklepem? A jak włączy awaryjne przypadkiem, to już na bank umiera i woła o pomoc!! Ale takie afery zazwyczaj rozkręcają ludzie którzy wychodzą z założenia że biorąc szczeniaka muszę wziąć 3 miesiące urlopu wychowawczego

Z kraju