Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

W centrum miasta rzucili się na kobietę i usiłowali ją zgwałcić. W porę pojawili się policjanci

Podeszli do idącej ulicą kobiety, zaciągnęli ją w ustronne miejsce i zaczęli rozbierać. Jeden stał na czatach, drugi usiłował ją zgwałcić. Krzyki usłyszeli przechodzący w pobliżu policjanci. Obaj napastnicy najbliższe lata spędzą w więzieniu.

Przed Sądem Okręgowym w Zamościu zapadł wyrok w sprawie dwóch mieszkańców Biłgoraja, którzy usiłowali zgwałcić 35-letnią kobietę. Wszystko wydarzyło się 23 sierpnia 2018 roku w rejonie ul. Kościuszki w Biłgoraju. Do idącej chodnikiem kobiety podeszło dwóch mężczyzn, którzy przemocą zaciągnęli ją w ustronne miejsce, a następnie używając wobec niej siły fizycznej, próbowali doprowadzić do współżycia.

Jeden z mężczyzn stanął na czatach i obserwując okolicę pilnował, czy nikt się nie zbliża. Dodatkowo „dopingował” kolegę do działania. W tym czasie drugi z napastników przycisnął kobietę twarzą do ściany, zakrył jej usta, aby nie krzyczała, następnie zdejmując ubranie dotykał ją w miejscach intymnych. Groził jednocześnie pobiciem i pozbawieniem życia.

Kobieta postanowiła się nie poddawać. Jej stanowczy opór oraz fakt, iż w pobliżu pojawił się patrol policji sprawiły, że do gwałtu nie doszło. Funkcjonariusze słysząc krzyki ruszyli na pomoc oraz zatrzymali sprawców. Okazali się mieszkańcy Biłgoraja w wieku 30 i 34 lat. Obu przedstawiono zarzuty m.in. usiłowania zbiorowego zgwałcenia 35-latki i decyzją sądu trafili oni do aresztu.

Sąd nie miał wątpliwości, że mężczyźni działając wspólnie i w porozumieniu usiłowali zgwałcić mieszkankę Biłgoraja oraz przemocą doprowadzili ją do poddania się innym czynnościom seksualnym. To samo dotyczy gróźb karalnych, za które odpowiadał jeden z nich. Dlatego też skazał 30-latka na 3 lata i osiem miesięcy pozbawienia wolności, zaś 34-latka na 3 lata i dwa miesiące pozbawienia wolności. Obie kary są obligatoryjne i nie podlegają warunkowemu zawieszeniu. Wyrok nie jest prawomocny.

(fot. pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne)

22 komentarze

 1. ROK czasu sędzia myślał. Myślał, że pracuje. 15tys miesięcznie za lenistwo dostają. Tu wyrok powinien być na 1 rozprawie. Winny mogli by się odwoływać i apelacja niech się toczy i 10lat.

 2. niezly podryw

 3. Za gwałt 3 lata. Za wniesienie głupiej racy na stadion grozi 5 lat. Śmiech

 4. Dobrze że nie trafili pod sąd z Krasnika , bo jak ofiara miała tam znajomości to dostaliby z automatu po 25 lat , a my podatnicy musielibyśmy przez ten czas ich utrzymywać .

 5. Co to za kara za taki czyn. To nie do przyjęcia że złapani na gorącym uczynku posiedzą tak krótko. Powinni dostać minimum 10 plus po 5 w szpitalu psychiatrycznym. Ich zachowanie odbiega mocno od normy to trzeba ich leczyć

  • Bzdura. A według ciebie zachowanie złodzieja który ci wyrwie torebkę i jeszcze zarobisz w twarz to nie odbiega od normy? To głupi gowniarze! Pewnie wcześniej nawet nie karani. Taka kara w zupełności wystarczy. Większość takich ma nauczkę do końca życia. Potem się boją kryminału.

 6. Szok współczuję tej kobiecie mam nadzieję, że dojdzie do siebie po tej traumie

 7. Gwałciciele i pedofile mają ciężko w więzieniu, będzie bolało

 8. ale piękna kara dowalić zboczeńcom z dychę co najmniej

 9. Wyrok to śmiech na sali. Żal.pl