W beczce przechowywał mięso i kości z dzika. Mężczyzna odpowie za kłusownictwo

Kryminalni z Opola Lubelskiego wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej z Lublina zatrzymali 55-latka z gminy Wilków. Mężczyzna w beczce przechowywał mięso z nielegalnie pozyskanego dzika.

Opolscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej z Lublina mieli podejrzenia, że jeden z mieszkańców gminy Wilków może posiadać mięso z nielegalnie pozyskanej zwierzyny łownej. Mundurowi pojechali do miejsca zamieszkania 55-latka.

W trakcie przeszukania budynków, mundurowi natrafili w beczce poporcjowane mięso i kości z dzika. Zabezpieczone podczas przeszukania znalezisko, funkcjonariusze po przebadaniu przekażą do utylizacji.

Mężczyzna został zatrzymany, 55-latek usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa z ustawy Prawo łowieckie. Sprawca odpowie za to, że wszedł w posiadanie bezprawnie pozyskanej w nieustalony sposób tuszy zwierzyny łownej tj. dzika. Za ten czynu grozi mu kara pozbawienia wolności do roku.

(fot. Policja Opole Lubelskie)

7 komentarzy

 1. Co oni chcą od chłopa, przecież on walczy z pomorem świń

 2. „…w beczce przechowywał mięso z nielegalnie pozyskanego dzika” – takie przechowywanie w beczce to nic nowego, zdarzyło się, że w Czerniejowie matka Polka przechowywała noworodki.

 3. Wypasł się na jego polu, więc chciał odzyskać część plonu. Może dorżnął postrzelonego przez myśliwego. Nie może zabronić żarcia i zeżreć też nie może. Jaka tu szkodliwość w dobie walki z ASF?

 4. Jasny gwint !!!

  Jak w Polsce na prywatnych polach dzik wyżera rolnikowi oziminy albo inne plony, to sie nazywa dokarmianiem dziczyzny, ale jak rolnik dzika na tym nakryje i (nie daj Boże) zabije to wielki „aj waj”, bo to kłusownictwo

 5. Też mi się przypomniał koszmar z Czerniejowa

  • U nas matki Polki sa bardzo pomysłowe – pamiętasz tą, która niedobór paliwa do pieca CO zastąpiła noworodkiem ?

  • To zwykła aborcja była o którą zalegalizowanie tak zajadle walczą. W czym się różniła od szpitalnej, też do spalarni idą.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7288zł -0.23%
  • GBP 5.2602zł 0.06%
  • EUR 4.5298zł -0.04%
  • CHF 4.1347zł -0.16%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Start Moto Sezonu w Lubartowie
  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej