Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

W beczce przechowywał mięso i kości z dzika. Mężczyzna odpowie za kłusownictwo

Kryminalni z Opola Lubelskiego wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej z Lublina zatrzymali 55-latka z gminy Wilków. Mężczyzna w beczce przechowywał mięso z nielegalnie pozyskanego dzika.

Opolscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej z Lublina mieli podejrzenia, że jeden z mieszkańców gminy Wilków może posiadać mięso z nielegalnie pozyskanej zwierzyny łownej. Mundurowi pojechali do miejsca zamieszkania 55-latka.

W trakcie przeszukania budynków, mundurowi natrafili w beczce poporcjowane mięso i kości z dzika. Zabezpieczone podczas przeszukania znalezisko, funkcjonariusze po przebadaniu przekażą do utylizacji.

Mężczyzna został zatrzymany, 55-latek usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa z ustawy Prawo łowieckie. Sprawca odpowie za to, że wszedł w posiadanie bezprawnie pozyskanej w nieustalony sposób tuszy zwierzyny łownej tj. dzika. Za ten czynu grozi mu kara pozbawienia wolności do roku.

(fot. Policja Opole Lubelskie)

7 komentarzy

 1. Co oni chcą od chłopa, przecież on walczy z pomorem świń

 2. „…w beczce przechowywał mięso z nielegalnie pozyskanego dzika” – takie przechowywanie w beczce to nic nowego, zdarzyło się, że w Czerniejowie matka Polka przechowywała noworodki.

 3. Wypasł się na jego polu, więc chciał odzyskać część plonu. Może dorżnął postrzelonego przez myśliwego. Nie może zabronić żarcia i zeżreć też nie może. Jaka tu szkodliwość w dobie walki z ASF?

 4. Jasny gwint !!!

  Jak w Polsce na prywatnych polach dzik wyżera rolnikowi oziminy albo inne plony, to sie nazywa dokarmianiem dziczyzny, ale jak rolnik dzika na tym nakryje i (nie daj Boże) zabije to wielki „aj waj”, bo to kłusownictwo

 5. Też mi się przypomniał koszmar z Czerniejowa

  • U nas matki Polki sa bardzo pomysłowe – pamiętasz tą, która niedobór paliwa do pieca CO zastąpiła noworodkiem ?

  • To zwykła aborcja była o którą zalegalizowanie tak zajadle walczą. W czym się różniła od szpitalnej, też do spalarni idą.