690 680 960

W bagażniku peugeota przewoził nielegalne papierosy

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny nie dopuścili do wprowadzenia na rynek nielegalnych wyrobów akcyzowych. Podczas prowadzonych czynności kontrolnych, zatrzymano mężczyznę, który przewoził znaczne ilości papierosów.

W miniony czwartek w trakcie kontroli drogowej przeprowadzonej w Niemcach, w powiecie lubelskim, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lublinie w bagażniku osobowego peugeota natrafili na nielegalne papierosy.

Pojazdem kierował 43-letni obywatel Ukrainy. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 34 600 sztuk papierosów. Wartość zabezpieczonego towaru oszacowano wstępnie na kwotę ponad 25 tys. zł.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymany obywatel Ukrainy odpowie teraz za przestępstwo skarbowe. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Lublina, ustalają obecnie źródło pochodzenia nielegalnego towaru.

W tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, nie dopuścili do wprowadzenia na rynek wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu o wartości prawie 9,5 mln zł.

(fot. NOSG)

6 komentarzy

  1. Przecież wprowadzono szereg udogodnień dla ukraińskiego biznesu. Wiec za co karać…skoro to Ukrainiec, na dodatek jakiś schorowany 43-latek, którego mobilizacja nie dotyczy. Dać mu jeszcze nagrodę za chęć do pracy!

  2. Dziadek Slamsonowicz

    Popatrzcie i policzcie: Straż Graniczna, nie dopuściła do wprowadzenia na rynek wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu o wartości prawie 9,5 mln zł – to spore straty dla nielegalnych handlarzy, a mimo tego papieroski np. pod lubelską „Nową” są sporo tańsze niż w legalnej sklepowej sprzedaży.
    Gdzieś coś „nie trybi” ???

  3. Ekstradycja natychmiastowa, wysłać dekownika na pierwszą linie frontu. PINOKIO z KACZORKIEM zbyt mało zaoferowali, mus dorobić.

  4. Paapierosy ruska lublin.

  5. Jak byłby to Polak to radziecka propaganda by się nie uaktywniała?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Gra Miejska – Unia Lubelska
Rodzinny Piknik Kajakowy w Sernikach. Będzie też Festiwal Serników
Wakacyjne Kino Plenerowe w Ostrowie Lubelskim
Powitanie wakacji w Hrubieszowie. Gwiazdą wieczoru będzie Łukasz Zagrobelny
Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie