Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Uwaga na oszustów podających się za pracowników wodociągów

Policjanci poszukują sprawców kradzieży biżuterii z jednego z mieszkań przy ul. Junoszy. Oszuści podawali się za pracowników wodociągów.

Do kradzieży doszło w jednym z mieszkań przy ul. Junoszy w Lublinie. Do drzwi zapukało dwoje nieznajomych i podało się za pracowników wodociągów.

– Pod pretekstem sprawdzenia jakości wody weszli do mieszkania. Kiedy mężczyzna wraz z właścicielką przebywali w łazience, jego znajoma pozostała sama. Najprawdopodobniej wówczas weszła do pokoju i przeszukała zawartość regału – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek z KWP Lublin.

Dopiero po kilku dniach gospodyni zorientowała się, że została okradziona z pieniędzy, biżuterii oraz złotych monet. Wartość strat to ponad 5 tys. złotych. Policjanci poszukują sprawców kradzieży.

POLICJA APELUJE

Pomysłowość oszustów i złodziei nie zna granic. Tacy ludzie podszywają się pod pracowników różnych instytucji i próbują oszukać szczególnie osoby starsze i samotne. Dlatego też mundurowi apelują do tej grypy osób, by nie wpuszczały do mieszkań nieznajomych. Nie należy pochopnie i w pośpiechu podpisywać przedstawianych dokumentów, czy przekazywać nieznajomym pieniędzy. W razie podejrzeń należy skontaktować się z Policją.

2016-10-16 16:17:34
(fot. ilustr. lublin112.pl)

Autor: redakcja

Jeden komentarz

  1. A to w tym roku było?