Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Uwaga na fałszywą stronę lubelskiego szpitala. „Jest wykorzystywana do operacji dezinformacyjnej rosyjskich służb”

W sieci pojawiła się fałszywa strona 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Lublinie. O sprawie poinformował Stanisław Żaryn, sekretarz stanu w KPRM, zastępca Ministra Koordynatora Służb Specjalnych, pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej Rzeczypospolitej Polskiej. Również na stronie lubelskiej placówki medycznej pojawiło się stosowne ogłoszenie w tej sprawie.

Eksperci z CSIRT Ministerstwa Obrony Narodowej zidentyfikowali fałszywą stronę internetową podszywającą się pod 1 Wojskowy Szpital Kliniczny w Lublinie. Strona, łudząco podobna jest do oryginalnej i jest wykorzystywana do operacji dezinformacyjnej rosyjskich służb przeciwko Polsce.

– Na fałszywej stronie zamieszczono artykuł, który zawiera treści dezinformujące. Przekaz sugeruje, że do polskiego szpitala przywieziono zwłoki bojowników z białoruskiego Pułku im. K. Kalinowskiego, którzy wsparli Ukrainę i zginęli. Fałszywy tekst zawiera również sugestię, że władze wojskowego szpitala (a więc władze państwowej instytucji) popierają działania pułku Kalinowskiego. Ma to sugerować, że państwo polskie legitymizuje działania ww. oddziału. Rosjanie prezentują fałszywą treść w kontekście zdobycia przez wojska rosyjskie Bachmutu, sugerując, że „do Polski trafili polegli pod Bachmutem”. Trwa promowanie tego kłamstwa na rosyjskich portalach oraz w mediach społecznościowych – informuje Stanisław Żaryn.

Wskazana operacja dezinformacyjna ma prezentować Polskę, jako kraj zaangażowany w wojnę, a także wciągający NATO w konfrontację z Rosją. Propagandyści rosyjscy na bazie kłamstwa dotyczącego szpitala kontynuują wcześniejszą dezinformację, jakoby „polscy najemnicy” masowo walczyli na Ukrainie, wyjaśnia pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej Rzeczypospolitej Polskiej.

– Działania rosyjskie wpisują się w operacje dezinformacyjne, które mają destabilizować polską przestrzeń informacyjną, a także mają wytworzyć fałszywy obraz Polski, jako kraju destabilizującego region oraz zagrażającego całej Europie – dodaje Stanisław Żaryn.

Informacja opublikowana na stronie lubelskiego szpitala

Uwaga na fałszywą stronę lubelskiego szpitala. „Jest wykorzystywana do operacji dezinformacyjnej rosyjskich służb”

(fot. pixabay.com)

10 komentarzy

 1. Nie tylko ta strona jest źródłem dezinformacji.
  W internecie jest pełno informacji iż rosyjski gaz ciągle wyjeżdża do Polski od ruskich, ostatnio nawet w Braniewie w pociągu z gazem z Rosji rozszczelnił się zawór i gaz wydobywał się z cysterny co wymagało interwencji strażaków.
  I teraz nasuwa się pytanie są te sankcje na gaz od ruskich czy ich nie ma ??

  • Stefanek takie kłamstwa są rozpowszechniane przez takich trolli Putina jak Ty. O tobie jest ta draniu informacja.

 2. „Jest wykorzystywana przez rosyjskie służby do operacji dezinformacyjnej” .

 3. Największą dezinformację to robi ten cały Żaryn i jego funkcjonariusze. Najlepiej zgonić wszystko na Tuska i Putina.

  • A czy to też dezinformacja ludzi z Orlenu, że olej napędowy sprzedawany jest na ukrainę za 1zł/litr (słownie jeden złotych)

 4. Polska w ruinie…. słowa dotrzymali.

 5. Każda nieudolność można wytłumaczyć działaniem rosyjskich służb.

 6. Inwigilować przeciwników politycznych to potrafią ale namierzyć i zlikwidować serwer z tą stroną to już ich przerasta. Takie mamy służby specjalnej troski.

 7. A skąd wiadomo, że to rosjanie? 😀

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo