Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy z podpisem Prezydenta RP

Prezydent RP Andrzej Duda w sobotę (12 marca br.) podpisał ustawę o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Nowe rozwiązania wejdą w życie, co do zasady, z dniem ogłoszenia w Dzienniku Ustaw i będą obowiązywać z mocą wsteczną od 24 lutego 2022 r.

27 komentarzy

 1. Dlatego ja nie przyjmę uchodźca w domu nie dlatego ,że mi ich nie szkoda ,ale tylko dlatego ,że później się go nie pozbędę , co do pieniędzy oni nie dostaną tylko po 300 zł ,ale również 500+ po 40 zł dziennie na każdą osobe , masakra później nie będą chcieli stąd pójść tylko sprowadza swoich bo będzie lepsze życie ,a nie tam 500 miesięcznie i wszystko drogie

  • Spoko. Fajny komentarz. W stylu a jak Q. nie pomogę. Spoko. Wszystkiego dobrego życzę.

 2. Czytając komentarze powyżej, aż mi skóra cierpła ze strachu w obawie, że was pociągną do odpowiedzialności za nieprzychylność wobec jedynie słusznemu, prawemu i i sprawiedliwemu systemowi władzy, łącznie z królem Polski (nie mylić z prezydentem), żydowskiego pochodzenia.

 3. Pan Anioł Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

  Jestem za pomaganiem, choć na pomaganie po prostu mnie nie stać, a nie będę brał kredytu hipotecznego, żeby nakarmić dekowników, którzy częściej nie słyszeli, niż słyszeli strzały, a już w Polsce byli.
  Niech im pomagają ci, którzy nie tylko chcą, ale i mogą, nie zabraniam.
  Za cholerę nie powiem też, że to moi siostry i bracia, ale bratajcie się, poczekam kiedy odbije się to ogólnopolską czkawką, a może nawet refluksem.

 4. Za 9 miesiecy lub troszke póżniej beda sie rodzic polsko-ukrainskie dzieci, będa rozbijane polskie rodziny, bo Ukrainki umieją zlapac Polaka i wsadzic sie na pokoje.Polski rzad poszedl na spont5an, i to jest tragedia dla nas Polakow ciezko pracujacych, niebawem wroci opodatkowanie dochodów, te ktore niby zostały zwolnione, bo trzeba bedzie tych uchodzcow utrzymywac i płacic na ich dzieci

 5. To wszystko przewrócone do gory nogami. Polski rzad bedzie dbal o Ukraińców/Ukrainki a nie o swoich obywateli. Nie wróze zwyciestwa PiS-owi w wyborach w 2023 roku. Ludzide juz zaczynaja psioczyc. Jak słysza ze w szpitalach beda leczeni Ukraincy, a nie Polacy, ze dla nich socjal a nie dla emerytow i niepelnosprwnych, ze dla nich darmowa koljjjlej , dla nich darmowa komunikacja miejska, ze beda dostawac 40 zl na osobe dziennie na ich utrzymanie , a emeryt nawet niektory tyle emerrrytury nie dostanie chociaz pracowal dla RP

 6. „Miłosierni, milosierdzia dostąpią” nie czytaliscie ?
  „Dawajcie a będzie wam dane” tego tez nie słyszeliscie ?
  życzę refleksji wszystkim biednym skąpcom, nie chcesz pomagać nie musisz, ale przestań truć innych swoim niewdzięcznym charakterem.