Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ursus notuje rekordowe wzrosty przychodów i liczy na więcej

Specjalizująca się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa, a przede wszystkim ciągników, lubelska spółka Ursus, zamknęła I kwartał b.r. z rekordowym wzrostem przychodów. Także zysk spółki był na bardzo wysokim poziomie.

Lubelski Ursus ogłosił wyniki finansowe za I kwartał 2015 roku. Okazuje się, że reaktywacja ciągników marki Ursus była bardzo dobrym krokiem i zapewnia firmie coraz większy wzrost obrotów. Władze spółki nie ukrywają, że kluczowy dla tak dobrych wyników był kontrakt na dostawę ciągników do Etiopii. Jednak także na rynku krajowym zanotowano większą sprzedaż niż rok temu. Wzrost był spory, gdyż o 24 % a liczba rejestracji pojazdów wzrosła o 30%. Władze spółki chcą dalej zwiększać udział w rynku krajowym, który jest bardzo konkurencyjny. Celem jaki został zaplanowany, jest osiągnięcie 5-8% udziału w rynku. Ma to być podwojenie sprzedaży Ursusa, gdyż obecnie spółka ma ok. 3,5% udziału w krajowym rynku sprzedaży ciągników rolniczych.

Ogólnie I kwartał b.r. spółka zakończyła z rekordowym pod względem przychodów wynikiem, gdyż w stosunku do ubiegłego roku wzrost wynosi aż 114%. Także zysk netto został podwojony do poziomu 4,5 mln zł wobec 2,1 mln zł w tym samym okresie 2014 roku. Z kolei skonsolidowane przychody grupy wyniosły 79,4 mln zł i wzrosły o 141%.

Dalszy wzrost sprzedaży Ursus uzależnia od realizacji II etapu kontraktu w Etiopii a także od pozyskania kolejnego dużego kontraktu, na który spółka liczy na jednym z rynków zagranicznych. Co więcej, dzięki uruchomieniu montowni ciągników w Etiopii, ma zostać jeszcze bardziej umocniona pozycja na rynku afrykańskim. Potencjał, jaki tam się znajduje, pozwoli na dalsze zwiększanie sprzedaży na tym kontynencie. Co więcej, trwają także prace nad zdobyciem rynków w Azji i Ameryce Południowej.

Kolejnym produktem na którego sporą sprzedaż liczy firma, jest autobus elektryczny. Ten, którego coraz częściej możemy zaobserwować na lubelskich ulicach. Choć cały czas jest on w fazie testów, zamierzeniem jest jego sprzedaż do krajów całej Europy.

(fot. Ursus)
2015-05-20 16:20:24

4 komentarze

  1. Czy w czasie trwania ciszy wyborczej będzie można grać na dudach,czy będzie to złamanie tej ciszy????

  2. a kto zamknoł starego ursusa taka odlewnia!!!!!! co pozostało?banda idiotów grabi kraj

  3. Cytat:”Kolejnym produktem na którego sporą sprzedaż liczy firma, jest autobus elektryczny. ”
    Zmieńcie nadwozie,bo z Bogdanem to skończy się tylko na liczeniu.Napisać przetarg by to to coś nie startowało żaden problem.Gdynia z trolejbusami pokazała.

  4. Tak się nie podaje danych. Bo jak w 1Q 2014 sprzedali 10 sztuk, a w obecnym 13 to mają faktycznie 30% wzrostu. A to nie jest imponujący wynik.