Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Upada sieć odzieżowa. Zamkną swój sklep w Lublinie

Niedostateczna sprzedaż i brak rentowności ma być przyczyną upadłości polskiego oddziału sieci sklepów New Look. Do zamknięcia przeznaczono 19 z nich, w tym jeden lubelski.

Potęgujące się od pewnego czasu problemy finansowe brytyjskiej firmy New Look sprawiły, że sieć postanowiła ogłosić upadłość polskiego oddziału. W poniedziałek do warszawskiego Sądu Rejonowego złożony został odpowiedni wniosek w tej sprawie. Wcześniej podobne decyzje zapadły m.in. w Belgii oraz w Chinach, spore cięcia wprowadzono też w Wielkiej Brytanii.

Jak poinformował zarząd spółki cytowany przez serwis fashionunited.uk, pomimo starań polski oddział nie wypracował zakładanej sprzedaży, a tym samym przełożyło się to na brak rentowności. Ta zaś była wymagana, aby samodzielnie funkcjonować. Dlatego też kontynuowanie działalności jest bezcelowe i firma kończy funkcjonowanie w naszym kraju.

W Polsce znajduje się 19 sklepów New Look, w tym jeden w naszym regionie, w jednej z lubelskich galerii handlowych. Likwidacja nie nastąpi od razu. Będzie to miało miejsce dopiero po wyznaczeniu przez sąd zarządcy.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

6 komentarzy

  1. A miałem sobie stringi kupić upatrzone,co ja teraz pocznę.

  2. Marża średnio 70 % na szmacie jak w każdej sieciówce, dziękuję postoję.

  3. pewnie największe ciuchy w rozmiarze 42….

  4. Bardzo dobrze,jednego gó… mniej

  5. smatex z cenami z kosmosu … totalne badziewie

  6. I dzie ja tera kupie koszule za pincet by wyrywać dziunie w gminie na zabawie?

Wiadomości z info112