Obywatele Turcji chcieli dotrzeć do Niemiec. Pomagał im Azerbejdżanin (zdjęcia)

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch nielegalnych migrantów oraz osobę, która im pomagała. Obywatele Turcji nielegalnie przekroczyli granicę i chcieli dotrzeć do Niemiec.

W miniony poniedziałek funkcjonariusze straży granicznej natrafili na ślady przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski. W wyniku podjętych działań poszukiwawczych, doszło do zatrzymania tego samego dnia, zarówno nielegalnych migrantów jak i osobę, która im pomagała.

Funkcjonariusze w Lubyczy Królewskiej w powiecie tomaszowskim zatrzymali do kontroli pojazd osobowy. W aucie, którego kierowcą był przebywający legalnie w Polsce obywatel Azerbejdżanu, funkcjonariusze ujawnili dwóch obywateli Turcji, którzy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium RP. Cala trójka została zatrzymana. W toku prowadzonych wyjaśnień okazało się, iż pasażerowie samochodu, przekroczyli wcześniej pieszo nielegalnie granicę kraju, zaś kierowca miał zapewnić im transport.

Obywatele Turcji przekazali funkcjonariuszom, że Polska miała być dla nich jedynie krajem tranzytowym, docelowo chcieli dotrzeć do Niemiec. Po przeprowadzeniu względem zatrzymanych czynności administracyjnych, zostali oni przekazani służbom granicznym Ukrainy. Obywatel Azerbejdżanu, który przewoził nielegalnych migrantów, został aresztowany na okres trzech miesięcy.

(fot. NOSG)

Zobacz również

7 komentarzy

  1. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

    Turcy przez Polskę do Niemiec – to oczywista nieznajomość historii (łomot pod Wiedniem, ale od Polaków), albo czysta gupota…
    Tak, czy siak nasi dzielni policjanci wywąchali „co trzeba” i zawrócili tałatajstwo z drogi do podboju Berlina (analogia do Wiednia).

  2. AZERBEJDŻANIN???? Dobrze że nie Finlandczyk… 😛

  3. Cieee chorrroba !!

    Merkel nazapraszała to teraz wybrali się na tzw. łączenie rodzin, job ich matc.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności