Strażnik zakładu karnego w Chełmie zawieszony. Miał dostarczyć telefon osadzonemu

Wszystko wskazuje na to, że w sprawę zdjęć, jakie wypłynęły z zakładu karnego w Chełmie, zamieszany jest jeden ze strażników. Mężczyzna został zawieszony.

Prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące opublikowanych w sieci zdjęć pochodzących z celi zakładu karnego w Chełmie. Jak już informowaliśmy, fotografie przedstawiające mężczyznę, który w więzieniu ćwiczy sporty walki zamieściła na swoim profilu na Facebooku żona osadzonego. Jedno z nich zostało opatrzone podpisem „Skorumpowany Zakład Karny w Chełmie”. Na kolejnym osadzony pozował ze współwięźniami.

Od początku było pewne, że zdjęcia zostały wykonane w nielegalny sposób, najprawdopodobniej telefonem komórkowym, którego posiadanie przez osadzonych jest surowo zabronione. Dyrekcja więzienia rozpoczęła w tej sprawie postępowanie wyjaśniające. Sprawdzane jest m.in. to, kto, kiedy oraz w jaki sposób wykonał zdjęcia oraz jak przedostały się one poza mury placówki. Dokonano przeszukań cel osadzonych pod względem ujawnienia przedmiotów zabronionych w tym właśnie telefonów komórkowych.

W tej sprawie przesłuchana została kobieta, która opublikowała fotografie. Potwierdziła, że wykonano je telefonem komórkowym. To zaś oznacza, że więźniowie nie tylko mieli dostęp do niekontrolowanych rozmów telefonicznych lecz także do Internetu. Według jej relacji, urządzenie miał przemycić i przekazać jeden z zatrudnionych w zakładzie strażników. Otrzymał też za to wynagrodzenie w kwocie stu złotych.

Jak nas poinformowano, obecnie strażnikowi nie postawiono zarzutów. Relacja kobiety musi zostać bowiem dokładnie sprawdzona, chodzi m.in. o to, czy mówi ona prawdę. Mężczyzna został jednak zawieszony w obowiązkach służbowych. Prokuratura prowadzi zaś śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego oraz przyjęcia korzyści majątkowej.

Nieoficjalnie jednak wiadomo, że dowody obciążające strażnika są poważne i trudno je będzie podważyć. Wśród nich jest m.in. wykonane telefonem nagranie. Ze względu na dobro prowadzonego postępowania, na chwilę obecną nie są zdradzane dokładne jego szczegóły.

(fot. Facebook)

Zobacz również

25 komentarzy

 1. Patol patolem, ale wygląda dobrze.

 2. to więzienie czy centralny ośrodek sportu za kasę podatników ? 😉

  • Jaki wymiar sprawiedliwości takie odbywanie kar. Ale i bufet dobrze wyposażony. A czy te wszystkie odrzywki itd. na foto to legalnie posiada? Przecież one chyba mają w sobie substancje które mogą nadmiernie pobudzać człowieka i powodować u niego agresję.

 3. Chory kraj żeby bandyta miał lepiej niż niektóry polak. oni powinni zapierniczac z kilofem 10 godzin na dobe za 2 posiłki. ja to coś wyjdzie będzie robić to samo.

  • Cytat:” ja to coś wyjdzie będzie robić to samo.”.
   A Może rybki nielegalnie łowił bez karty wędkarskiej?

 4. Ludzie mało się cenią, tylko 100 zł ?

 5. Koksa-pasożyta wysłać w kamieniołomy!!!Niech tam uczciwą robotą zarobi na swoje utrzymanie,a łopatą,kilofem i taczką niech dalej ćwiczy rzeźbę :))).
  Głupi klawisz połakomił się na marne 100pln.A teraz ma duże szanse żeby oglądać świat z drugiej strony.

 6. Sterydami napakowany. Ręka w nadgarstku jak u nastolatka.

  • @leszek186. Kości w nadgarstku nie da się rozbudować, to ma ma mały nadgarstek to jest genetyka, mięśnie rozbudowujesz nie kości

 7. Przynajmniej strażnik ma już kumpli w więzieniu.

 8. Rozumiem że każdego można kupić ale za 100 zyta to już przesada

 9. Sprzedali swojego ziomala..hahahah sprzedawczyki j….e …w…d…pę

 10. Resocjalizacja działa. ..był patolem. ..A jak wyjdzie to będzie ich królem

 11. Dziary ma słabe ????

 12. Patologia

 13. Hahaha chemiczne mięśnie, zabrakło ci chemii na nogi

 14. Jesli dobrze zrozumialem wszystko jest ok w tym wiezieniu? wiec o co chodzi zdjecia brzydkie

 15. Widać że gość ma nadwagę, oblicz swoje BMI sterydianie hahaha

 16. Zeszmacić się za 100zl Brawo

 17. Wchodzę do strokrotki – nie mam zasięgu, wchodzę do przedszkola po dziecko – szatnia przy wielkich oknach – nie mam zasięgu. Jakoś się da zrobić brak zasięgu więc jaki problem zrobić tak w więzieniu?

 18. H>W>D całej ubedzkiej propakandzie

  nom prokuratura jak zwykle się tylko ośmieszyła w każdym iednym wiezieniu cała sw o wszystkim wie łocznie zdyrektorem zabieszcie wiezniom wszystko tak by nie miely nic naigorzej skrzywdzicie wuwczas fukcionariuszy sw szybko zaczną się strajki i bedą płakać że pracują za psie pieniądze nad moim koleszką w Opolu lubelskim jechał psychicznie wychowawczyni napisał skarge rezulta był taki że sobie tylko pogorszył swoją sytuacie zaczął ćpać zgłaszałem to oczywiście że jest pro blem kolega mi się uzależnił od nakotyków w wiezieniu w Opolu Lubelskim i co i nic dali mi tylko do zrozumienia że jak nie zapomne o całej sprawie to bedę miał kłopoty ja i oczywiście kolega iednego znajomego też z przepustki kiedyś odwoziliśmy n Opole do zk miał przy sobie dużą iloś narkotyków jak go zapytałem czy sie nie boji przecież bedą go przeszókiwać powiedział z klawiaturą już wszystko dogadane mają zapłacone żeby było git nie ma obaw

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9573zł 1.16%
  • GBP 4.9536zł 0.71%
  • EUR 4.4347zł 1.11%
  • CHF 4.119zł 1.37%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online