Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

UMCS zaprasza wszystkich chętnych uczniów szkół ponadpodstawowych. Akcja Drzwi Otwartych rusza już w poniedziałek

Największa lubelska uczelnia – Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie – po raz kolejny otwiera swoje mury i zaprasza na wydarzenie skierowane do kandydatów na studia – na wielką akcję promocyjną uniwersytetu.

Jak co roku UMCS otwiera się dla uczniów liceów oraz techników i zaprasza ich na Drzwi Otwarte. Wydarzenie startuje już w najbliższy poniedziałek, 21 marca 2022 r. Po dwóch latach, gdy ze względu na pandemię koronawirusa, tego typu wydarzenia odbywały się jedynie w przestrzeni wirtualnej, tym razem tradycyjna akcja przyjmie formę hybrydową.

– W dniu rozpoczęcia zapraszamy do udziału w spotkaniach stacjonarnych na poszczególnych wydziałach i w jednostkach ogólnouczelnianych – zachęca rzecznik prasowy uczelni Aneta Adamska. – Z kolei wydarzenia w formie online będą odbywały się przez cały tydzień, w dniach od 21 do 25 marca, w przestrzeni wirtualnej. Na poszczególne atrakcje organizowane w ramach Drzwi Otwartych UMCS obowiązują zapisy poprzez formularze zgłoszeniowe dostępne na stronie: www.drzwiotwarte.umcs.pl.

Tegoroczne Drzwi Otwarte rozpoczną się 21 marca o godzinie 9.00 w Auli Uniwersyteckiej Wydziału Prawa i Administracji UMCS (Plac Marii Curie-Skłodowskiej 5, Lublin).

– Program wydarzenia obejmuje między innymi spotkania z pracownikami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej – wyjaśnia Aneta Adamska. – Przedstawiciele OKE przedstawią moduły matury z języka polskiego, matematyki i języka obcego, a także podadzą praktyczne wskazówki, które ułatwią zdawanie egzaminu dojrzałości. Podczas Drzwi Otwartych uczniowie będą mieli okazję zaznajomić się również ze sportowymi propozycjami uczelni, bowiem w Centrum Kultury Fizycznej odbędą się rozgrywki Integracyjnego Turnieju o Puchar Rektora UMCS. Największa akcja promocyjna Uniwersytetu nie może obyć się także bez finału konkursu językowego „Faces of America” – dodaje.

W ramach Drzwi Otwartych zaplanowane są wycieczki po kampusie, które prowadzone będą  w języku polskim i ukraińskim. Z kolei nowością będzie gra miejska „Poznaj UMCS”, która zostanie rozegrana na terenie miasteczka akademickiego.

Stacjonarna forma tegorocznej inicjatywy uczelnianej przewiduje również inspirujące warsztaty edukacyjne, które prowadzone będą przez studentów zagranicznych. Odbędą się również rozmowy z doradcami zawodowymi oraz z psychologami, a także z przedstawicielami Biura Spraw Studenckich i programu Santander Universidades, zachęcającymi do udziału w stażach i stypendiach.

– Zapraszamy również do uczestnictwa w webinarach i warsztatach, które przez cały tydzień odbywać się będą w przestrzeni wirtualnej – tłumaczy rzecznik prasowy uniwersytetu. – W formule zdalnej Drzwi Otwarte 2022 trwają przez kilka dni. 21 marca dla uczestników wydarzenia przygotowaliśmy na profilu UMCS na platformie Facebook spotkanie online z gościem specjalnym – Dawidem Myśliwcem, twórcą kanału „Naukowy Bełkot”. Podczas wydarzenia opowie on o najdziwniejszych sposobach leczenia ludzi. Z kolei od 22 do 25 marca 2022 roku planujemy kolejne spotkania z doradcami zawodowymi oraz z psychologami, a także przewidujemy bogatą ofertę warsztatów edukacyjnych prowadzonych przez studentów zagranicznych w formie online w aplikacji MS Teams – uzupełnia.

Podczas akcji Drzwi Otwartych UMCS pracownicy i studenci uniwersytetu, jak również zaproszeni goście przybliżą ofertę edukacyjną największej lubelskiej uczelni oraz zapoznają młodzież z przebiegiem procesu rekrutacyjnego i wymaganiami stawianymi przed kandydatami na studia. Będzie to świetna okazja do tego, aby uczniowie zapoznali się z pełną ofertą kształcenia, praktycznym wymiarem studiów i możliwościami wszechstronnego rozwoju studentów uniwersytetu.

Pełny program wydarzenia dostępny jest na stronie Drzwi Otwartych UMCS: www.drzwiotwarte.umcs.pl.

Można będzie również dołączyć do wydarzenia na Facebooku UMCS, gdzie na bieżąco pojawiają się informacje dotyczące zaplanowanych atrakcji. Link: https://www.facebook.com/events/2019603791552311/?ref=newsfeed

Ale ponieważ studia to nie tylko nauka, lecz także szereg innych pasjonujących aktywności, dlatego też i Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka, w którym toczy się kulturalno-medialne życie lubelskich studentów, także zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych na akcję Drzwi Otwartych. Właśnie tam, 21 marca 2022 r., podczas tego wydarzenia odbędzie się szereg warsztatów, pokazów, stoisk informacyjnych kół naukowych i medialnych, wolontariuszy oraz pracowników Chatki Żaka. W ten dzień koniecznie trzeba odwiedzić ten kultowy budynek i sprawdzić w jakich formach aktywności można uczestniczyć w trakcie studiów na UMCS.

Jesteś ciekawy, co możesz robić w czasie wolnym w trakcie studiów? Taniec ludowy, warsztat tworzenia makram czy działalność w mediach akademickich? Już 21 marca br. w trakcie Drzwi Otwartych w ACKiM UMCS Chatka Żaka poznasz szeroką ofertę programową tego miejsca.

– Drzwi Otwarte w Chatce Żaka rozpocznie pokaz tańców ludowych Zespołu Tańca Ludowego UMCS im. Stanisława Leszczyńskiego, który pod pomnikiem Marii Curie-Skłodowskiej zaprezentuje swoje umiejętności taneczne, a następnie zaprowadzi wszystkich chętnych do Chatki – wyjaśnia Aneta Adamska. – Tam na zainteresowanych będzie czekać aż 7 warsztatów: warsztat bębniarski, ogrodniczy, z tworzenia kolażowych vision boardów, wykonywania makram, plastyczny, radiowy oraz telewizyjny oraz „ETNOprzekazy” – spotkania z ciekawymi instrumentami ludowymi głównie z kręgu szeroko rozumianej Słowiańszczyzny – dodaje.

Program artystyczny, czyli „Chatka Żaka LIVE” odbędzie się dwa razy – o godz. 11.00 oraz o 12.30. Natomiast część stałą programu stworzą warsztaty odbywające się w godz. 10.00-15.00 na Holu Głównym Chatki Żaka.

– Odwiedzający będą mieli okazję również porozmawiać z naszymi studentami oraz kuratorami linii programowych w Chatce  przy stanowiskach informacyjno-promocyjnych – obiecuje rzecznik prasowy uniwersytetu. – Na przyszłych członków naszej społeczności akademickiej będzie czekać również wiele drukowanych materiałów promocyjnych oraz filmy promujące najlepsze momenty działalności tego obiektu.

O każdej pełnej godzinie kandydaci na studia na UMCS-ie będą mogli także obejrzeć z przewodnikiem zaplecze lokalowe i artystyczne Chatki Żaka.

Na wydarzenia obowiązują zapisy!

(fot. tekst Leszek Mikrut)

Komentarze wyłączone

Z kraju