690 680 960

Rozpoczął się protest na przejściu granicznym w Kukurykach (zdjęcia)

W sobotę rano na przejściu granicznym Kukuryki-Kozłowicze rozpoczął się protest. Jego uczestnicy blokują przejazd ciężarówek zmierzających z transportami na Białoruś i do Rosji.

Jak przekazują bialscy policjanci, w sobotę rano na przejściu granicznym Kukuryki-Kozłowicze rozpoczął się protest. Uczestnicy manifestacji stoją obecnie w rejonie terminala odpraw celnych w Koroszczynie.

– Czuwamy nad bezpieczeństwem zarówno uczestników protestu, jak też kierowców ciężarówek i osób postronnych. W zabezpieczeniu udział biorą również funkcjonariusze Zespołu Antykonfliktowego. Podczas działań koncentrujemy się również na zapewnieniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dbamy o drożność na drogach krajowych DK2 i DK68 oraz czuwamy nad bezpieczeństwem podróżujących – informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej policji.

Organizatorzy protestu domagają się zakazu transportu towarów do Rosji i na Białoruś przez teren Polski.

– W sobotę rano zaczynamy walkę z niesprawiedliwością, gwarantujemy namioty na miejscu i wyżywienie, kawę dla wszystkich, którzy zechcą do nas dołączyć. Planujemy tam zostać do skutku, aż ktoś wyżej się tym zainteresuje i wprowadzi zakaz transportu do Rosji, do TERRORYSTÓW przez nasze granice! Jeśli możecie wesprzeć swoją obecnością choć 1 dzień to będzie bardzo cenne i będziemy ogromnie wdzięczni!! Tylko razem możemy coś zmienić! – zachęcali przed protestem organizatorzy.

Rozpoczął się protest na przejściu granicznym w Kukurykach (zdjęcia)

(fot. Policja Biała Podlaska)

9 komentarzy

 1. No i gitara. Tylko co na to ,,nasz człowiek w Warszawie”?

 2. tego pajaca z agrounii niech wezmą na protest

 3. Rodowity Polak nie troll

  Dlaczego w PL powiewają flagi UA?

 4. Co po tym. On sojusznik ale waluty. Co do tego blokowania to zmieni tyle że fjutin będzie się śmiać tak jak zajął Donbas. Nasi niby sojusznicy niby są ale…. Nie potrafią się odnaleźć w naszej rzeczywistości czyli nie potrafią jeździć po naszych drogach powodując liczne śmiertelne wypadki a o lataniu nie wspomnę bo się boję. Jeśli by rzeczywiście przyszło do wojny jest pytanie czy nie będą strzelać sami do siebie???? Mój komentarz jest wynikiem obserwacji tego co się dzieje. Zostanę okrzyknięty onuca ale tak to wygląda

 5. Wszyscy ci ludzie powinni zostać srogo ukarani za blokadę przepływu towarów, w tym kluczowych dla bezpieczeństwa państwa surowców, m.in. do produkcji leków. Dzięki ich działaniom znów opóźnią się dostawy leków, co spowoduje, że być może część Polaków umrze. Państwo polskie powinno natychmiast zrobić z nimi porządek – potężne kary finansowe, plus więzienie za działania sabotażowe.

 6. Spoko łunia nałoży kary za straty w handlu!

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.15%
 • GBP 5.0417zł -0.18%
 • EUR 4.3233zł -0.24%
 • CHF 4.5689zł 0.02%

Polub nas