Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Umawiały mężczyzn na spotkania z kobietami świadczącymi usługi seksualne. „Telefonistki” z zarzutami (zdjęcia)

Lubelscy policjanci zatrzymali dwie kobiety do sprawy czerpania korzyści majątkowej z prostytucji. Zorganizowana grupa przestępcza działała na terenie całego kraju poprzez sieć tzw. „mieszkaniówek”. Obie zatrzymane kobiety to tzw. „telefonistki”, zajmujące się umawianiem spotkań z kobietami świadczącymi usługi seksualne.

Zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się czerpaniem korzyści majątkowej z prostytucji oraz handlem ludźmi została rozbita przez kryminalnych z KWP w Lublinie w grudniu 2020 roku.

Jak relacjonują śledczy, grupie szefowała 37-letnia Iwona G. Wraz z nią policjanci zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 24 do 72 lat. Zwerbowali oni około 20 kobiet, które świadczyły usługi seksualne w wynajmowanych mieszkaniach na terenie kraju. Jedną z nich była 24-latka, którą zmusili podstępem wykorzystując jej stan bezradności.

– W ramach prowadzonego śledztwa przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie zatrzymaliśmy kolejne dwie kobiety, które pełniły rolę tzw. „telefonistek”. Zajmowały się umawianiem zaineresowanych osób z kobietami świadczącymi usługi seksualne. Obie kobiety – 24 i 28-latka – przyznały się do winy – relacjonuje nadkom. Andrzej Fijołek rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Zatrzymane kobiety będą odpowiadać za udział w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu osiąganie korzyści majątkowej z prostytucji. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Umawiały mężczyzn na spotkania z kobietami świadczącymi usługi seksualne. „Telefonistki” z zarzutami (zdjęcia)

Umawiały mężczyzn na spotkania z kobietami świadczącymi usługi seksualne. „Telefonistki” z zarzutami (zdjęcia)

(fot. Policja Lublin)

16 komentarzy

 1. Wybaczcie, ale tego zupełnie nie rozumiem. Wszyscy byli dorośli. „Zwerbowane” kobiety zdaje się robiły to z własnej woli dla korzyści majątkowej. W czym problem w takim razie. Jeśli nikomu nie działa się krzywda.

 2. i jeszcze dodajcie kto ze służb najczęściej używał takich pań

 3. To komunistyczna obłuda, oni zawsze udają, że tego procederu w
  komunizmie nie ma. Dlatego jest to ścigane, a powinno być opodatkowane i zalegalizowane.

 4. Czy poważnie psy myślą że to koniec tematu.
  Głupi czy leniwi ?

 5. Stan bezradności, to bardzo poważny problem w PL dotyka nawet milion osób w wieku 25-40 lat i jest spowodowany bardzo niskimi umiejętnościami miękkimi, bardzo niską samooceną, ogromnymi z tego powodu problemami ze znalezieniem stałej pracy (nie są w stanie przejść rozmowy kwalifikacyjnej, mają w CV po 20 firm w ciągu 4-5 lat, mimo często wykształcenia wyższego ). Dodajmy do tego że wszyscy mają ich gdzieś, zarówno państwo jak i społeczeństwo. A tak jak mówię nikt nie zaryzykuję dać im stałej pracy bo na rozmowie zostawiają bardzo złe wrażenie, wynikające tylko i wyłącznie z ich charakteru.

 6. Ta w dżinsowej kurteczce sama mogłaby świadczyć – niezły tyłeczek.

 7. Tylko się rozchodzi o podatki

 8. Pani ze zdjęcia z branzoletkami tak wymownie palce ściska ?

 9. Czerpanie korzyści z własnej prostytucji jest legalne i nieopodatkowane. Z obcej to już paragrafy.

 10. W Lublinie na każdej dzielnicy jest taki zakątek miłosny

Z kraju