Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ul. Zana: Wymuszenie pierwszeństwa przyczyną zderzenia dwóch aut

W środę wieczorem na ul. Zana doszło do zderzenia dwóch aut. Na szczęście w zdarzeniu ucierpiały tylko pojazdy.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 20 w rejonie hipermarketu Leclerc. Kierujący volkswagenem wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej wymusił pierwszeństwo przejazdu na fordzie poruszającym się od strony ul. Wileńskiej. Doszło do zderzenia obu pojazdów. Na miejscu interweniowała straż pożarna i policja.

 


 

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, jednak oba pojazdy zostały poważnie uszkodzone. W rejonie kolizji nie było większych utrudnień w ruchu. Obecnie częściowo nieprzejezdny jest jeden pas w kierunku ul. Filaretów. Trwa ustalanie czy kierujący volkswagenem skręcając w lewo w ul. Zana nie złamał nakazu jazdy w prawo, obowiązującego do godziny 20.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od naszych Czytelników – Paweł, Kacper, Paweł – Dziękujemy!

2016-04-27 21:07:42
(fot. lublin112.pl, nadesłane Paweł, Kacper, wideo Maciej)

10 komentarzy

 1. Oczywiste jest że paseratii skręcało w lewo skoro obok stał bordowy samochód i skręcał w prawo…

  • ale tam jest nakaz jazdy w prawo tylko do godziny 20. Jak wychodziłem z domu punkt 20:00 usłyszałem huk więc wydaje mi się że paseratti nie złamało przepisów pod tym względem (nie sądzę żeby zrobił to świadomie – myślę że jakby jechał o 18 to też by skręcał w lewo 😀 ) tak czy siak wymusił

   • ale 19.59 czy 20.01 – to może mieć tu kluczowe znaczenie, acz próby wymuszenia pierwszeństwa nie da się negować. Ale fakt że wiele osób nie patrzy tu i przy wjeździe do media na znaki nakazu.

   • Dźwięk rozchodzi się z prędkością ok. 330 m/s, więc źródłem huku słyszanego punkt 20:00 było zdarzenie mające miejsce o 19:59:59.

 2. Uuuuuuu….. a taki ładny samochód miał nasz sąsiad. Taki amerykański.

 3. Światła, światła,światła postawić.

  • Nakaz skrętu w prawo, wyprofilować wyjazd, bo pajace się nie stosują i do tego pas rozbiegowy i po kłopocie

  • NIE ŚWIATŁA tylko trzeba myśleć a myślenie NIE BOLI ale w tym mieście jest bardzo wielu kierujących co nie myślą i dopóki to się nie zmieni to nawet najnowocześniejsze światła(sygnalizatory) tego nie zmienią. MYŚLENIE MYŚLENIE I JESZCZE RAZ MYŚLENIE , a nie nie tak że wyjadę i zdążę przed samochodem widać nie zdążył