Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024
690 680 960
690 680 960

Ul. Startowa: Po piątkowej kontroli Straży Miejskiej posypią się mandaty

W piątek na ul. Startowej od samego rana pracowali funkcjonariusze Straży Miejskiej. Na celownik wzięli niesfornych kierowców parkujących w miejscach niedozwolonych.

W piątek na ul. Startowej funkcjonariusze Straży Miejskiej kontrolowali poprawność zaparkowanych aut. O problemach mieszkańców, chcących spokojnie przejść chodnikiem na ul. Startowej pisaliśmy w materiale Ul. Startowa: „Pozwólcie mi przejść z wózkiem po chodniku”

Strażnicy miejscy od samego rana sprawdzali jak są zaparkowane auta na ul. Startowej. Od ostatniego materiału, w którym opisywaliśmy kwestie parkowania na tej ulicy niewiele się w zasadzie zmieniło. Auta nadal blokują przejście lub przejazd wózkiem po chodniku. Stoją w obrębie przejścia dla pieszych lub całkowicie zasłaniają wyjazd z bocznych uliczek.

Strażnicy wykonywali dokumentację fotograficzną pojazdów zaparkowanych nieprawidłowo a następnie wystawiali wezwania dla kierowców. Obyło się bez blokad na koła, ale jak mówią mundurowi, w takich przypadkach należy po prostu telefonicznie interweniować i na bieżąco informować o źle zaparkowanych pojazdach.

Droga przy ul. Startowej jest drogą publiczną więc Straż Miejska może egzekwować od kierowców poprawne parkowanie.

2014-11-28 16:28:32
(fot. lublin112.pl)

13 komentarzy

 1. potrzebujemy w Lublinie jakiś StopCHAM, jak w rosji, wielkie naklejki na szybę dla mamrasów parkujących nie tam gdzie trzeba, głównie na chodnikach i w okolicach przejść dla pieszych

 2. Mam prośbę o takie kontrole na ul Hirszfelda i jej bocznych. Jeden pas jezdni jest wiecznie zastawiony, więc wyminąć się to jest szaleństwo, nie wspomnę o parkowaniu na skrzyżowaniach

  • Kontroli nie będzie bo Straż Miejską zlikwidujemy! Kasę miasta nabijają durnymi mandatami!

 3. No najpewniej najwięcej mandatów poszło o 8 rano i o 16 gdy ludzie zatrzymują się na 15 minut żeby dzieci odstawić albo zabrać z przedszkola… poza tymi godzinami przecież nie ma tam tragedii… za pozastawiane drogi pożarowe na osiedlach by się raczej zabrali…czarn****

  • egoizm trzeba tępić

  • Ja zaparkuję swoją ciężarówką na 5 minut na zatoczce przystankowej o 8 rano by kupić gazetę, fajki i wykreślanki płacąc grosikami. Będziesz happy gdy autobusy będą stały na ulicy by ludzie wsiedli i będą korki?! To tylko 5 minut!

 4. Od poniedziałku znowu będą auta stały na zakazach całe dnie! Tak samo było na Wallenroda, przy budowie Felicity i innych miejscach gdy gazety pisały o źle parkujących autach!Dzień przed ukazaniem artykułu wielka akcja a potem znowu olewanie mieszkańców bo statystyki zapełnione i nie ma potrzeby wlepiania mandatów!

 5. Prezydent zajmuje się budowaniem galerii handlowych (fabryk wykańczania drobnych i średnich przedsiębiorstw) zamiast parkingów to takie są efekty… zgoda buduje, barany nakładły sobie debilnych hasełek do pustych łbów, naczytały się o zagrożeniu Kaczyńskim to takie mamy efekty – powstają coraz nowsze urzędy od spraw nikomu niepotrzebnych gdzie prace znajdują pociotki osób wpływowych, mające dwie lewe ręce, doją normalnych pracujących ludzi i jeszcze podatki przeżerają. Zaraz mi ktoś zapewne napisze że jestem frustratem.. a niech pisze, szczerze mówiąc leję na to, jestem pogodnym wesołym gościem i tym większą czerpię satysfakcję do życia im bardziej uda mi się oszukać, obejść, przechytrzyć, skrytykować ten idiotyczny system, krew wypić a dziury nie zrobić..

  • Spoko „pol” – jest nas dwóch!!!
   Ja też „leję na to, jestem pogodnym wesołym gościem i tym większą czerpię satysfakcję do życia im bardziej uda mi się oszukać, obejść, przechytrzyć, skrytykować ten idiotyczny system, krew wypić a dziury nie zrobić”.
   Chociaż co do picia wolę właściwie schłodzone piwsko, jest potem lepsze lanie, a jak się trafi to i olewanie. Pozdrawiam

 6. Spoko „pol” i „Chichot Losu”– jest nas trzech!!!
  A żeby to udowodnić nasram wam na wycieraczkę przed drzwiami i naszczam wam do obiadu.Przecież zdrowe zasady trzeba olewać.

 7. tak proszą o tel. ja kiedys zadzwonilam bo koperta dla dostawcy byla zajeta to przyjechali laskawie po 2h. oczywiscie stal juz inny samochod na tym miejscu a oni sie glupio pytaja co ten samochod mi przeszkadza. a za plazą gdzie nikomu samochody nie przeszkadzaja to non stop mandaty i blokady lecą.

 8. Mieszkaniec Startowej

  A ja mieszkam na Startowej i chciałbym parkować normalnie ale nie mam jak, bo niestety ale do tych bloków nie ma przystosowanych miejsc parkingowych. Garaży jest 40 na 192 mieszkania, miejsc postojowych 50 więc sory, ale nie mam jak zaparkować zgodnie z prawem. Może niech za to się miasto weźmie. A te osoby co chodzą z wózkami pewnie same w ten sposób tam parkują ! Ja chodzę z wózkiem i nigdy się nie rzucam bo doskonale wiem jaka jest sytuacja u nas na ulicy, ale jak to Polak dół za dołem drugiemu kopie.