Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024
690 680 960
690 680 960

Ul. Startowa: „Pozwólcie mi przejść z wózkiem po chodniku”

Kierowcy parkujący swoje auta na ul. Startowej zapomnieli prawdopodobnie, że chodnik nie jest parkingiem a przejście dla pieszych traktują jako wjazd na miejsce do zaparkowania.

Sytuacja przedstawiona na zdjęciu trwa już od jakiegoś czasu. Kierowcy aut parkujących na ul. Startowej nie odróżniają parkingu od chodnika i skutecznie uprzykrzają życie m.in. mamom dzieci, które chcą wyjść na spacer. Niestety po zablokowanym przez auta chodniku nie da się przejechać, nawet wózkiem zabawką z lalką w środku a co mówić o prawdziwym wózku z dzieckiem.

Problem z bezpiecznym przejściem po chodniku trwa na ul. Startowej od wielu lat. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia z 2011 r. wykonane w projekcie Google Street View. Kierowcy potrafią, jak widać na fotografiach, stanąć na metalowymi słupkami lub wprost na wysokości przejścia dla pieszych. Co ciekawe na jednym ze zdjęć widać nawet kobietę przeciskającą się z dzieckiem pomiędzy ogrodzeniem a autem na chodniku.

Problem z parkowaniem dotyczy odcinka pomiędzy ul. Smolną a Elektryczną. Takie obrazki jak na zdjęcia są tam codziennie.

-Jak mam przejechać wózkiem skoro na środku chodnika stoją zaparkowane auta? – pyta nasza Czytelniczka i na dowód przedstawia zdjęcia, na których widać zaparkowane we wszystkie strony pojazdy. Po części winne takiej sytuacji są osoby, które podwożą dzieci do przedszkola znajdującego się przy ul. Startowej, z drugiej zaś mieszkańcy stający tam gdzie im wygodnie.

Przy ul. Startowej wydzielony jest wielki parking, jednak jest on płatny. Nie każdy ma możliwość aby na nim stanąć, przede wszystkim z powodów finansowych. Wokół ul. Startowej jest około czterystu mieszkań a miejsc do zaparkowania kilkadziesiąt. Z kolei nie każdego stać na wykupienie abonamentu na płatny parking. W skali roku to kilkaset złotych.

Droga przy ul. Startowej jest drogą publiczną więc Straż Miejska może egzekwować od kierowców poprawne parkowanie. -Rzadko jednak widać tam funkcjonariuszy Straży Miejskiej, powinni zaglądać tu częściej – mówi nam anonimowo kobieta napotkana w rejonie ulicy.

Ul. Startowa: „Pozwólcie mi przejść z wózkiem po chodniku”
Ul. Startowa: „Pozwólcie mi przejść z wózkiem po chodniku”
Ul. Startowa: „Pozwólcie mi przejść z wózkiem po chodniku”
Ul. Startowa: „Pozwólcie mi przejść z wózkiem po chodniku”

2014-09-09 19:28:32
(fot. nadesłane oraz Google Street View)

17 komentarzy

  1. SM należy zlikwidować i tak nic dobrego nie zrobią, bezdomni leżą na ulicach, a oni przecież rąk sobie brudzić nie będą. Policja brudasów wozi z tego co widzę. Praw dużych nie mają to chociaż takimi kierowcami powinni się zająć ale chyba się nie chce i lepiej zdjęcia robić na fotoradarach.