Ul. Poligonowa. We wtorek pojedziemy po nowym wiadukcie

Od jutra szykują się spore zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulicy Poligonowej. Ruch w obu kierunkach będzie się odbywał już nowym odcinkiem ulicy.

We wtorek oba wiadukty w ciągu ulicy Poligonowej zostaną udostępnione kierowcom. Oznacza to, że kierowcy nie będą już musieli korzystać z tymczasowego objazdu prowadzącego pod wiaduktami. Nie oznacza to jednak, że cała „nowa” ulica Poligonowa będzie przejezdna. Kierowcy dojadą tylko do skrzyżowania z przedłużoną już ul. Zelwerowicza, gdzie skręcając w prawo będą mogli bądź wjechać na „stary” odcinek ul. Poligonowej, bądź też pojechać w stronę Czechowa.

Prawie tak samo ruch będzie się odbywał w przeciwnym kierunku, jedynie pomiędzy wiaduktem a ul. Willową kierowcy zostaną skierowani na jezdnię w przeciwnym kierunku, która to w najbliższym czasie będzie dwukierunkowa. Na sąsiedniej jezdni drogowcy mają ustawiać ekrany akustyczne, jednak prace zostały chwilowo wstrzymane ze względu na postulaty mieszkańców okolicznych bloków o zmiany w projekcie. Mianowicie wnioskują oni o ekrany przezroczyste a nie w całości zasłaniające ulicę.

Cały dojazd do obwodnicy Lublina ma długość 3,8 km, z czego miasto buduje 2,6 km zaś pozostałe 1,2 km samorząd województwa. Nowa trasa zaczyna się od ulicy Willowej zaś kończy na węźle w Jakubowicach. Przez pierwszy kilometr jej przebieg ciągnie się po „starej” ulicy Poligonowej, następnie skręca w lewo, na 130-metrowy wiadukt. Dalej, już do samego końca droga wiedzie całkowicie nowym przebiegiem.

Trasa będzie wyglądała tak samo jak przedłużenie al. Solidarności, czyli będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Mieszkańcy okolicznych posesji dojadą do swoich domów drogami serwisowymi, które są budowane wzdłuż trasy. Zgodnie z umową, wykonawca ma czas do końca września na zakończenie inwestycji. Całkowity koszt wybudowania dojazdu do obwodnicy wynosi 53,5 mln zł.

(fot. lublin112)
2015-09-07 19:12:40

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7556zł -0.18%
  • GBP 5.0101zł -0.36%
  • EUR 4.471zł -0.01%
  • CHF 4.1171zł -0.31%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach