Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

Ul. Królewska została zamknięta dla ruchu pojazdów. Tak będzie teraz co weekend

We wszystkie weekendy czerwca obowiązywać będzie zakaz wjazdu w ul. Królewską. Rozwiązanie to wprowadzono w ramach testów.

Zaczęła obowiązywać nowa organizacja ruchu na ul. Królewskiej w Lublinie. W piątek o godzinie 18:00 odcinek od ul. Bajkowskiego do końca zatoki postojowej po stronie pl. Katedralnego został zamknięty dla ruchu pojazdów. Poruszać się tam mogą jedynie autobusy i trolejbusy komunikacji miejskiej.

Miasto podjęło taką decyzję wprowadzając zmiany w obrębie deptaka. Chodzi o nowe zasady ruchu dla pojazdów zaopatrzenia, jakie wdrożono po tragicznym wypadku, kiedy to pod kołami auta dostawczego zginęła kobieta. Zajęto się wówczas również sprawą przejść dla pieszych między Bramą Krakowską a deptakiem.

Właśnie w weekendy a także wieczorami panuje tam znacznie wzmożony ruch pieszych. Wiąże się to z problemami z przejazdem. Kierowcy wielokrotnie zwracali uwagę na sytuację w tym miejscu, szczególnie jeżeli chodzi o przejście dla pieszych na wysokości Bramy Krakowskiej. Ostatecznie miasto postanowiło ograniczyć w tej okolicy ruch kołowy od piątkowego wieczoru do północy w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Co ważne dotyczy on również pojazdów taxi, które mają postój na wysokości ratusza. W tym przypadku również chodzi o bezpieczeństwo pieszych. Kierowcy często w sposób niezgodny z przepisami wjeżdżali przez przejście dla pieszych, czy też wykonywali manewry między przechodzącymi tam osobami.

Jak podkreśla Artur Szymczyk, rozwiązanie to wprowadzone zostanie w ramach testów. Na razie zakaz ma obowiązywać przez cały czerwiec. Później podejmowane będą decyzję, czy taka organizacja ruchu zostanie utrzymana, czy też nastąpią kolejne zmiany.

(fot. lublin112)

39 komentarzy

 1. W ciągu raptem 15 minut przez Królewską przejechało kilkadziesiąt osobówek w obie strony i paru klientów, którzy nie mieli żadnej tabliczki za szybą a udawali zaopatrzenie. A jeden to z piskiem opon hamował przed przejściem przy Katedrze i pyskował że jego zakaz nie obowiązuje.

  • Takie właśnie jest przestrzeganie i poszanowanie przepisów.
   Może taryfikator też należałoby rewaloryzować?
   Tymczasem co robi władza?
   Zmienia niedawno wprowadzone przepisy i ponownie punkty na 12 miesięcy i możliwość ich redukcji.

 2. Bardzo dobry pomysł.

Z kraju

Sport