Ul. Jana Pawła II: Rowerzysta wjechał na przejście. Ucierpiał motocyklista

W niedzielę po południu na ul. Jana Pawła II doszło do wypadku z udziałem motocyklisty. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 18 na ul. Jana Pawła II w Lublinie, w rejonie przejścia dla pieszych na wysokości kościoła pw Świętej Rodziny. Jak nam przekazał jeden z uczestników zdarzenia, jadąc peugeotem w kierunku ul. Krochmalnej zauważył, że w stronę przejścia nadjeżdża rowerzysta. Mężczyzna zatrzymał się na lewym pasie, aby przepuścić cyklistę. Na prawym pasie zatrzymał się kierujący jaguarem. Po chwili w tył obu pojazdów uderzył motocykl. Kierujący jednośladem widząc, że nie zdoła zahamować położył pojazd na jezdni. Ten sunąc się uderzył w stojące przed przejściem samochody.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego i policja. Kierujący motocyklem został przetransportowany do szpitala.

W rejonie wypadku nie ma utrudnień w ruchu. Na miejscu pracują funkcjonariusze lubelskiej drogówki, trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia.

2017-05-14 19:19:19
(fot. lublin112.pl, nadesłane – Michał)

35 komentarzy

 1. WIna motocyklisty, wiec po co piszecie o rowerzyscie??

  • Moim zdaniem motocyklista zrobił wszystko co można było zrobić w takiej sytuacji. Nie miał szans na zatrzymanie się (samochód zatrzyma się dwa razy szybciej od 375 kilogramowego harleya) położył motocykl żeby uniknąć uderzenia przodem motocykla w tył samochodu co prawdopodobnie skończyło by się kalectwem lub śmiercią. Zachowanie większych odległości między pojazdami w mieście kończy się zazwyczaj tym , że i tak jakiś samochód wciśnie się przed motocykl… Winę ewidentnie ponosi rowerzysta, który bezmyślnie wtargnął na przejście prowokując całe zdarzenie a motocyklista został ofiarą w tym wypadku choć pewnie nie wedle litery prawa. Zrozumie zapewne tylko ten co nie raz otarł się o takie sytuacje. Pozdrawiam motocyklistę i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7572zł 0.87%
  • GBP 5.2396zł 0.87%
  • EUR 4.5231zł 0.12%
  • CHF 4.1211zł 0.01%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”