Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ul. Główna: Mieli jutro zamknąć most, poczekają do wakacji

Prace przy budowie mostu przez Czechówkę w ciągu ulicy Głównej rozpoczną się później niż planowano. Miejscy urzędnicy w ostatniej chwili zmienili zdanie.

Nie w czwartek jak pierwotnie planowano, lecz dopiero 25 czerwca zamknięty dla ruchu zostanie most na Czechówce w ciągu ulicy Głównej w Lublinie. Wtedy to dopiero ruszą prace związane najpierw z rozbiórką istniejącego a następnie budową nowego obiektu. Zmiana terminu została wprowadzona by dopóki trwa rok szkolny, dzieci uczęszczające do szkoły przy Sławinkowskiej nie miały utrudnionego dojazdu. Przejazd dookoła, czyli ul. Nałęczowską, al. Kraśnicką a następnie al. Warszawską znacznie by wydłużył czas dotarcia do szkoły.

Przebudowa ruszyć ma od razu, gdy zakończy się rok szkolny. Dopiero wtedy zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. – Wjeżdżając w ul. Główną od strony ul. Nałęczowskiej dojedziemy do skrzyżowania z ul. Wądolną, gdzie będzie obowiązywał nakaz skrętu w lewo w kierunku ul. Zakątek lub w prawo w kierunku ul. Szerokie. Z ul. Wądolnej, w rejonie stawu, wyjedziemy tylko w kierunku ul. Nałęczowskiej – wyjaśnia Karol Kieliszek z lubelskiego ratusza. Z kolei od strony al. Warszawskiej dojechać będzie można tylko do zakładu Biomed.

Przez rzekę przejście będą mieli umożliwione tylko piesi, dla których na czas robót przygotowana zostanie tymczasowa przeprawa. Nowy obiekt zbudowany zostanie w formie przepustu. Wraz z najazdami będzie miał 80 m długości. Konstrukcja przewiduje jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu oraz obustronne chodniki. W związku z opóźnieniem przy rozpoczęciu prac, gotowy most zostanie oddany do użytkowania dopiero we wrześniu. Wcześniej zapowiadano, że będzie to pod koniec wakacji.

(fot. lublin112 – archiwum)
2016-06-08 19:36:55

15 komentarzy

 1. wszystko zamknijcie i niech w cholere ten lublin stanie to jedyne krótkie miejsce gdzie można szybko przejechać z nałęczowskiej na sławinek

 2. Porucznik Zubek

  a niech remontują jak najwięcej. Kij, przemęczę się 2-3 miesiące. By żyło się nam lepiej. I było lepiej.

 3. w sumie zamykanie ulic to dobry sposób na korki. na Ducha np nie ma korka odkąd zamknęli. zamknąć całe miasto i problem z głowy. a gdyby jakimś cudem dalej gdzieś było ciężko się dostać to postawić światła ewentualnie rondo jak w kołbieli.

 4. jolanta popiolek

  to juz masakra jakas chyba leci grubszy przekret z tymi robotami ten mostek mial byc naprawiony juz dwalata temu ale wladzom sie nie spieszylo bo prezydent nie byl zagrozony teraz uklady sie koncza wiec trzeba sie spieszyc z pseudoprzetargami a ze przy okazjii ludzie beda sie meczyc co kogo to obchodzi prawda panie zuk

 5. Przecież w tej chwili ten most to monstrum ,więc bardzo dobrze że zrobią nowy .Nie rozumiem nic nie robia źle ,robią też źle ,ludzie puknijcie się w głowy czy chcecie jeździć po dziurawych drogach,bo na to wygląda .Trzeba się trochę przełączyć żeby było lepiej .

 6. jolanta popiolek

  sama puknij sie w glowe nie chizi oto ze robia bo poqinni zrobic to juz dawno wiec gdyby tak bylo dzis nie musielibysmy ani jezdzic po dolach ani stac w korkach z powodu zamknietych ulic po prostu remonty mozna robic z jakims wyprzedzeniem i sensem a teraz prawie caly lublin stoi a tak nawiasem mowiac ja tez nieznosze jezdzic po dolach a wystarczylo wyrempntowac ten most dwa lata temu kiedy na czechow i slawinek mozna bylo pojechac kilkoma trasami gratuluje pomyslunku jowito

 7. Super logika – nie remontują, bo parę dni szkoły zostało, za to mostu nie będzie we wrześniu,kiedy już szkoła na całego.

 8. otworzyć na czas remontu ulicę Jaśminową i tymczasowa komunikacja zostanie udrożniona

 9. a poza tym proponuję zebrać podpisy od kilkuset, przejeżdzających codziennie kierowców, złożyć petycję ws. otwarcia Jaśminowej i… sukces murowany

Z kraju