Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ukrył w kołach papierosy i chciał wjechać do Polski

Prawie 2700 paczek papierosów zdołał ukryć w swoim aucie 28-letni obywatel Ukrainy. Zatrzymano go na granicy.

W środę na teren przejścia granicznego w Dorohusku wjechał samochód osobowy marki peugeot, którego kierowca ustawił się od razu na tzw „zielonym pasie”, czyli automatycznie deklarując że nie przewozi żadnych towarów podlegających ocleniu. Kontrola dokumentów przez funkcjonariuszy celnych wzbudziła ich zainteresowanie, zarówno pojazdem jak i jego kierowcą na tyle, że postanowili skierować ich do kontroli szczegółowej.

O ile 28-latek nic zakazanego przy sobie nie posiadał, to jednak w pojeździe na chełmskich numerach rejestracyjnych były wszędzie gdzie się tylko dało ukryte papierosy bez polskich znaków akcyzy. Wyroby tytoniowe znajdowały się w siedzeniach, drzwiach a nawet kołach, zarówno zapasowe jak i jezdne były wypełnione papierosami. Łącznie po dokładnym przeszukaniu auta, celnicy zabezpieczyli 2676 paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej 29 tys. zł.

Kierujący pojazdem okazał się wyjątkowo szczerym człowiekiem, i nie szukając żadnych wykrętów od razu oświadczył, że papierosy chciał sprzedać z zyskiem na bazarze w Chełmie. Usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego, natomiast na poczet grożącej mu kary, funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę w kwocie 6 tys. zł. Sprawę prowadzi Urząd Celny w Lublinie.

(fot. Izba Celna w Białej Podlaskiej)

2013-08-23 16:45:46

Komentarze wyłączone

Z kraju