Ukradli samochód na minuty. Toyotę odzyskano, zanim została rozmontowana na części (zdjęcia)

Toyota z floty aut carsharingowych firmy Panek stała się celem złodziei. Auto znaleziono w „dziupli” zanim zostało rozmontowane na części. Policjanci zatrzymali w tej sprawie jedną osobę.

W poniedziałek firma Panek poinformowała o kradzieży pojazdów z jej floty aut carsharingowych. Z uwagi na dobro prowadzonego w tej sprawie postępowania dopiero dzisiaj przedstawiciele firmy mogli podzielić się szczegółami. Jak wyjaśniają, spodziewali się, że w którymś z miast, Lublinie, Warszawie czy też Krakowie, dojdzie do takiej sytuacji. Dlatego też już wcześniej przygotowali się na tego typu okoliczność.

Skradziona została toyota corolla, która była zaparkowana na warszawskim Targówku. Jednak samochód został bardzo szybko odzyskany i jednocześnie zlikwidowano „dziuplę”, w której miał zostać rozmontowany na części.

Policjanci zatrzymali w tej sprawie jedną osobę, 27-latek został już przesłuchany i przedstawiono mu zarzuty przyjęcia do ukrycia pojazdu pochodzącego z przestępstwa. Czyn, jakiego się dopuścił, zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Jak zapewniają funkcjonariusze, sprawa jest rozwojowa i spodziewane są kolejne zatrzymania.

– Byliśmy przygotowani na taką sytuację, wiedzieliśmy, że do kradzieży doszło także w innej firmie CarSharingowej w Warszawie. Złodzieje sądzili, że stojące na ulicy auta będą łatwym łupem, jednak się przeliczyli. Od 19 lat zajmujemy się wypożyczaniem samochodów, mamy więc doświadczenie w walce ze złodziejami i wyłudzeniami. W strukturach firmy jest grupa osób, która w razie sytuacji związanych z bezpieczeństwem floty interweniuje. Mamy pracowników technicznych, którzy przez 24 godziny na dobę opiekują się naszymi samochodami oraz zewnętrzny monitoring – mówi Maciej Panek, Prezes i właściciel firmy Panek.

Jak zdradza firma, każdy należący do niej samochód, który wjeżdża do garażu, szczególnie w podwarszawskich miejscowościach jest potencjalnie zagrożony kradzieżą. Jednak pojazdy te chronione są systemami odpornymi na wiele metod, jakie stosują złodzieje. Zabezpieczane są także podzespoły i części. Same auta są z kolei monitorowane i regularnie przez całą dobę sprawdzane. Często zdarza się również, że sami użytkownicy czy też przechodnie zgłaszają sytuacje podejrzane i niepokojące.

(fot. nadesłane – Panek)

Zobacz również

25 komentarzy

  1. Co za cymbały hahaha

  2. Trochę wali reklamą.

  3. Przemyślenia z wakacji

    A ja jestem za umiędzynarodowieniem języka Polskiego , popieram redakcję
    w Estonii z której wróciłem wszystkie bajki są w oryginalnym angielskim języku, i ten kraj nawet starsi mówi po angielsku

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021