690 680 960

Ukradł telefon, żeby „spłacić” dług. Jeden odpowie za kradzież, drugi za paserstwo

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży telefonu z firmy znajdującej się na terenie powiatu radzyńskiego. Do sprawy została zatrzymana jeszcze jedna osoba, która otrzymała telefon w ramach „spłaty” długu.

Pod koniec lutego z firmy znajdującej się na terenie gminy Ulan-Majorat został skradziony telefon o wartości niemal 1500 zł. Kradzież zgłosił 21-latek, który poinformował, że telefon znajdował się w niezamkniętej metalowej szafce na terenie zakładu pracy.

Sprawą zajęli się radzyńscy kryminalni, którzy ustalili sprawcę i w piątek go zatrzymali. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W trakcie czynności policjanci zatrzymali również 24-latka, mieszkańca powiatu lubartowskiego, który odpowie za paserstwo. Mężczyzna otrzymał w ramach spłaty długu telefon pochodzący z kradzieży.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie