Plantacje konopi indyjskich zlikwidowane, dwaj młodzi mężczyźni w areszcie (zdjęcia)

68-134271

Mieli prawie pół kilograma marihuany oraz blisko 30 krzaków konopi indyjskich. Dwóch młodych mieszkańców gminy Miączyn i Łabunie trafiło do aresztu.

 

Zamojscy kryminalni razem z policjantami z posterunku w Miączynie przeszukali posesję zajmowaną przez 24-latka. Mężczyzna posiadał w domu susz roślinny oraz akcesoria wykorzystywane do przygotowywanie narkotyków. Mundurowi sprawdzili również inne budynki znajdujące się na tej posesji. W jednym z nich znaleźli kilka reklamówek i pudełko, w których był susz konopi.

Z kolei na nieużytkach rolnych policjanci natrafili na plantację, z której pochodziły narkotyki. Znajdowało się tam około 20 sztuk konopi o różnej wysokości, największe dochodziły nawet do 2,5 m. Nielegalna plantacja została zlikwidowana, a rosnące tam krzaki konopi indyjskich zabezpieczone.

Drugą nielegalną plantację konopi indyjskich policjanci znaleźli w gminie Łabunie na łące porośniętej młodym drzewostanem wierzby. Tam znajdowało się 10 krzaków konopi o wysokości od 150 do 240 cm. Właścicielem uprawy był 20-latek z gminy Łabunie.

Obaj mężczyźni podejrzani o naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zostali doprowadzeni do komendy i zatrzymani w areszcie. 20-latkowi z gminy Łabunie zostały już przedstawione zarzuty posiadania substancji odurzających i prowadzenia nielegalnej uprawy. Natomiast 24-latek z gminy Miączyn usłyszy je już wkrótce.

68-134272

68-134270

2018-09-16 09:49:02
(fot. Policja Zamość)