Plantacje konopi indyjskich zlikwidowane, dwaj młodzi mężczyźni w areszcie

Mieli prawie pół kilograma marihuany oraz blisko 30 krzaków konopi indyjskich. Dwóch młodych mieszkańców gminy Miączyn i Łabunie trafiło do aresztu.

Zamojscy kryminalni razem z policjantami z posterunku w Miączynie przeszukali posesję zajmowaną przez 24-latka. Mężczyzna posiadał w domu susz roślinny oraz akcesoria wykorzystywane do przygotowywanie narkotyków. Mundurowi sprawdzili również inne budynki znajdujące się na tej posesji. W jednym z nich znaleźli kilka reklamówek i pudełko, w których był susz konopi.

Z kolei na nieużytkach rolnych policjanci natrafili na plantację, z której pochodziły narkotyki. Znajdowało się tam około 20 sztuk konopi o różnej wysokości, największe dochodziły nawet do 2,5 m. Nielegalna plantacja została zlikwidowana, a rosnące tam krzaki konopi indyjskich zabezpieczone.

Drugą nielegalną plantację konopi indyjskich policjanci znaleźli w gminie Łabunie na łące porośniętej młodym drzewostanem wierzby. Tam znajdowało się 10 krzaków konopi o wysokości od 150 do 240 cm. Właścicielem uprawy był 20-latek z gminy Łabunie.

Obaj mężczyźni podejrzani o naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zostali doprowadzeni do komendy i zatrzymani w areszcie. 20-latkowi z gminy Łabunie zostały już przedstawione zarzuty posiadania substancji odurzających i prowadzenia nielegalnej uprawy. Natomiast 24-latek z gminy Miączyn usłyszy je już wkrótce.

68-134272

68-134270

2018-09-16 09:49:02
(fot. Policja Zamość)

Zobacz również

6 komentarzy

  1. To się znaleźli ogrodnicy.

  2. No przecież oni rekultywowali nie użytki rolne powinni być wyróżnieni jako młodzi rolnicy z inicjatywą a nie od razu karać……..szok.

  3. Od razu czuje się bezpieczniej. Czy mogli kogoś zabić tym?

    • Mogli!!!!!! Bo swoim zachowaniem mogli by wyprowadzić z równowagi kogoś wraźliwego a ten nie wiadomo jak by się zachował np. Ja .
      Potem bym może żałował ale on byłby składany przez dobrego chirurga.

  4. Kryminalni z Lublina tym się wykazują, bo co innego potrafią niż złapać małolata. Ale statystyki przecież i wykrywalność. A reszta chodzi dalej.

  5. Niedługo nie będzie miejsca dla prawdziwych bandytów, więzienia już są w większości przepełnione.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)