690 680 960

Uciekali przed wojną, skończyło im się paliwo. Pomogli policjanci

Ukraińska rodzina uciekająca przed wojną utknęła w nocy na jednej z dróg powiatu krasnostawskiego. Jak się okazało, w pojeździe zabrakło paliwa. Na pomoc ruszyli policjanci z posterunku w Żółkiewce.

Minionej nocy policjanci z Posterunku Policji w Żółkiewce w trakcie patrolu zwrócili uwagę na samochód osobowy marki Renault, który stał na poboczu jezdni na terenie gminy Gorzków.

Kiedy podjechali bliżej, okazało się, że pojazdem podróżowała rodzina z Ukrainy uciekająca przed wojną. W trakcie podróży skończyło im się w pojeździe paliwo. Nie wiedzieli jak trafić na stację paliw.

W pojeździe znajdował się mężczyzna przewożący kobietę i dwójkę małych dzieci. Rodzina jechała do Czech. Policjanci zawieźli mężczyznę do najbliższej stacji paliw, gdzie w kanister zatankował paliwo, dzięki czemu mogli ruszyć bezpiecznie w dalszą drogę.

(fot. pixabay.com)

27 komentarzy

 1. Mężczyźni to chyba mieli zostać na Ukrainie i walczyć.

  • Wielu wywozi rodzinę w bezpieczne miejsce i wraca. Sprawdź ilu przekracza granicę w stronę Ukrainy.

   • Sprawdziłem. Mam blisko,bo po sąsiedzku mają kwatery Ukraińcy pracujący w polskiej firmie. Nadal stan się nie zmienił. Żadnego powrót do ojczyzny w jej obronie nie interesuje. Gra muzyka,piwo się leje. Nie rób zatem z każdego z nich bohatera.

    • Ruska Q wo !!! Myślisz że Polak nie rozpozna „tłumacza google” HAHAHAHAHA

     • Podać ci adres tych Ukrów gnido? Sam się przekonasz .

     • Hotel ul Grenadierów 15 Relax .Bardzo dużo Ukraińców mieszka. To samo Grenadierów 17 też dużo Ukraińskich mężczyzn. Mur nie wyzywaj nikogo bo na twojej wsi nie widzisz tego co ludzie w mieście.

     • Widzę,że często korzystasz z „translatora google” (tak nawiasem mówiąc translator=tłumacz,więc pisz jakoś jak człowiekopodobny),ja nie muszę,bo i po angielsku i po rosyjsku potrafię się porozumieć.

      • Jak tak dalej będzie, to pozostaniemy jako naród przyjazny Ukraińcom, ale sami kompletnie skłóceni i jako państwo osłabieni… Na wszystkich forach ktokolwiek śmie wyrazić inna opinie już jest ruskim trollem, ludzie ogarnięcie się, bo nie trzeba będzie u nas wojny, żebyśmy przestali istnieć.

   • Jak to wywozi??? przecież nie wolno im po ogłoszeniu mobilizacji opuszczać Ukrainy.. jak niby przekroczył granicę???

 2. Ponoć dla Polaka, Polak wilkiem, ale niech no tylko Ukraińca spotka… 😆

 3. Z tego co się orientuję to na tzw „rezerwie” można przejechać +/- 100 km. W Polsce co krok stacja paliw, a na trasie ich przejazdu nie było zadnej?? Co za pech…

  • Po co kupować jak w Polsce wszystko za darmo?

   • Szkoda, że niektórym rozumu nie rozdają.

    • Szkoda… może byłoby wtedy lepiej w kraju i nie rządziłby PiS. W końcu to pupilek Kaczyńskiego, Macierewicz zniszczył polski kontrwywiad. Pewnie Putin otworzył wtedy szampana.

 4. Panowie maj i chichot zasługujecie na wojne w Polsce może to by was czegos nauczyło gdyby wam Niemiec i Czech nie pomógł w ten sposób .

  • Studętkom jezdem to se wiem, że...

   Rozumiem, że niektórzy ludzie potrafią na pół roku przed wigilijną nocą, ludzkim głosem mówić, ale żeby tak policjanci… pierwsze słyszę…

  • Chyba nigdy nie byłeś na Ukrainie… wiesz jakby Ci ukrainiec pomógł???

 5. Postawa policjantów godna pochwały.

 6. A mieli maseczki bo do kwietnia zaraża pan korona

 7. Obserwujac sytuację która się ostatnio dzieje dochodzę do wniosku że Polak Polakowi wilkiem,prawda jest taka że pomagać trzeba bo wojna to straszna rzecz ,jednak powinno to się robić z głową nie pod wpływem emocji.Wielu z tych uciekających przed wojna to ludzie zamożni i świetnie daliby sobie radę bez pieniędzy od naszego państwa ,a tym samym od nas bo nasze państwo swoich pieniędzy nie ma .Szacun dla panów z policji że pomogli .Jednak to co ktoś napisał o mężczyznach z Ukrainy że nie jada bronić ojczyzny to niestety prawda ,mało tego cześć już wypowiedziała stancję na których mieszkała bo jak mówią w Polsce teraz dla nich jest wszystko za darmo i wyprowadzili się do swoich żon i dzieci które uciekły przed wojna . Pozdrawiam gorąco rodaków i nie jestem trollem o co zapewne będę posądzony ja po prostu mam otwarte oczy dość szeroko.

  • Dokładnie. Przerażająca jest obecna sytuacja i postawa Polaka wobec drugiego Polaka. Jakakolwiek wątpliwość jest odbierana jako wrogie nastawienie i bycie trollem. Jak tak dalej będzie to u nas nie trzeba będzie wojny, bo sami się powybijamy…

Kursy walut

 • USD 4.5066zł -0.22%
 • GBP 5.4151zł 0.02%
 • EUR 4.6684zł -0.28%
 • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej