Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Uciekał skuterem przed policjantami. „Miał problem z wysławianiem się oraz koordynacją ruchową” (zdjęcia)

3 promile alkoholu w organizmie miał 47-latek kierujący skuterem zatrzymany przez dzielnicowego z gminy Janowiec. Mężczyzna nie reagował na znaki i sygnały dawane przez policjanta i usiłując uciec, wjechał do lasu. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem w gminie Janowiec w powiecie puławskim. Dzielnicowy z tamtego terenu, jadąc przez miejscowość Janowice, zauważył mężczyznę kierującego skuterem, który nie posiadał kasku ochronnego.

– Funkcjonariusz zawrócił, włączył sygnały świetlne i dźwiękowe dając znak kierowcy skutera do zatrzymania się. Mężczyzna nie zatrzymał się i zaczął uciekać. W pewnym momencie wjechał w drogę leśną. Dzielnicowy wyprzedził go i zatrzymał – informuje komisarz Ewa Rejn – Kozak z puławskiej Policji.

Przyczyna ucieczki kierującego skuterem wyszła na jaw niemal od razu.

– 47-latek z gminy Janowiec miał problem z wysławianiem się oraz koordynacją ruchową. Badanie wykazało, że miał aż 3 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. Dziś, po tym jak wytrzeźwiał, został przesłuchany. Policjanci przedstawili mu dwa zarzuty – kierowania skuterem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do policyjnej kontroli. Mieszkańcowi gminy Janowiec grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 – dodaje komisarz Ewa Rejn – Kozak.

Uciekał skuterem przed policjantami. „Miał problem z wysławianiem się oraz koordynacją ruchową” (zdjęcia)

fot. Policja Puławy

7 komentarzy

 1. Jakby co to chętnie kupię skuter…

 2. ale się nie wywrócił?

 3. A co z konfiskatą pojazdu?

 4. Gdyby jechał aŁdicą to nikt by na niego uwagi nie zwrócił.
  Czyli, gdy piłeś: nie jedź rowerem, ani skuterem.

 5. Jeremi z pod ziemi.

  Młode to i głupie.
  Dostanie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych to sie z pewnością opamięta.

 6. Najwięcej pijaków jeździ rowerami.

 7. To zdarzenie z gminy Janowiec pokazuje, jak niebezpieczne może być spożywanie alkoholu przed prowadzeniem pojazdu. Dzielnicowy, będąc czujny i odpowiedzialny, zareagował na sytuację, co pozwoliło uniknąć potencjalnego wypadku. Kierujący skuterem, mając aż 3 promile alkoholu we krwi, stanowił poważne zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg. Mam nadzieję, że ta sytuacja będzie przestrogą dla innych i skłoni do refleksji nad konsekwencjami jazdy po alkoholu. Warto docenić szybką reakcję policji i nadzieję, że takie działania będą kontynuowane w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Dodaj komentarz