Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Miasto ruszyło z dużą inwestycją drogową. Ważna ulica w Zamościu została zamknięta

Przez najbliższe 18 miesięcy kierowcy muszą spodziewać się utrudnień w ruchu na ul. Lwowskiej w Zamościu. Na początek, na 2 miesiące, zamknięto odcinek od strony ul. Partyzantów.

Rozpoczęły się prace związane z największą inwestycją drogową w Zamościu. Chodzi o przebudowę ulicy Lwowskiej a także ul. Ładnej, Chrobrego, Andersa, Grechuty i bocznej Granicznej. Najpoważniejsze prace dotyczą jednak ul. Lwowskiej, a więc wjazdu do miasta od strony Tomaszowa Lubelskiego. Zakres inwestycji jest spory, gdyż oprócz poszerzenia jezdni i ułożenia nowej nawierzchni obejmuje przebudowę skrzyżowań, w tym dwa na ronda, do tego powstaną nowe chodniki i drogi dla jednośladów, wyremontowana zostanie również pętla autobusowa.

To wszystko sprawia, iż występować będą utrudnienia w ruchu. I to niemałe. Wszystko dlatego, że ul. Lwowska została zamknięta. Na początek, gdyż już dziś, odcinek od ul. Partyzantów do skrzyżowania z ul. Młyńską. Przez najbliższe dwa miesiące obowiązywał będzie objazd.

Inaczej pojadą też pojazdy komunikacji miejskiej. Autobusy linii nr 2 i 7 przejadą ulicami M. Reja, Hrubieszowską, Al. Jana Pawła II do Lwowskiej i Jatutowa, linia nr 9 kursem z godz. 6:40 do Pniówka przejazd przez ul. Ogrodową, L. Waryńskiego i Krasnobrodzką, linia nr 10, 31 i 47 przejazd ul. M. Reja i Hrubieszowską z pominięciem Al. Jana Pawła II, natomiast kurs linii nr 15 – kurs z godz. 14:30 z Lwowskiej zostanie zawieszony.

5 komentarzy

  1. Ciekawe ile złomu będzie….

  2. Kierwoca Wała

    Wnusio rył w całym Zamościu , teraz następny czepił się do rycia i korkowania miasta ! 18 miesięcy ?! Ja obstawiam że przynajmniej 24 jak nie więcej !!!

  3. Ile tam zamknięte 500 metrów? Jak 74 przez cały Zamość dwa lata była rozkopana było dobrze i nikt nie mówił o utrudnieniach

  4. Zamość inwestuje w drogi. Tak jak wszystkie miejscowości. W Lublinie tylko lata na łacie

  5. Nie wieżę ! 250 metrów drogi z chodnikami chcecie remontować 18 miesięcy ? Półtorej roku ??????? Normalnie będziecie chyba biegać z łopatami , a kierownik i dyrektor firmy to już powinni dostać nagrody finansowe za samą myśl o tym ich zapier . Dalaniu !
    Można to zrobić w 6 miesięcy !

Dodaj komentarz