Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Oszustwo na Allegro pozbawiło 33-latkę blisko 5000 zł

33-letnia mieszkanka powiatu łęczyńskiego straciła blisko 5 tys. złotych, po tym jak uwierzyła, że bierze udział w konkursie organizowanym przez Allegro. Kobieta przekazała oszustom 9 kodów BLIK.

Do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej zgłosiła się 33-letnia mieszkanka gminy Cyców, która poinformowała, że padła ofiarą oszustwa internetowego.

Kobieta przekazała mundurowym, że znajoma skontaktowała się się z nią za pośrednictwem Messengera, a następnie poinformowała o konkursie Allegro, w którym można było wygrać ponad 2000 złotych. Po podaniu numeru telefonu 33-latka otrzymała wiadomość o wygranej 2150 złotych. Oszust poprosił następnie o podanie kodów BLIK w celu potwierdzenia udziału w konkursie.

Kobieta, przekonana o legalności konkursu, przekazała 9 kodów BLIK na łączną kwotę blisko 5000 zł. Następnie oszust poprosił o zdjęcie karty bankomatowej. Gdy 33-latka odmówiła, dowiedziała się, że nie odzyska pieniędzy. Wtedy zorientowała się, że pisała z oszustem, który podszył się pod jej znajomą.

Policja ostrzega przed oszustami wykorzystującymi wizerunek Allegro!

Przestępcy coraz częściej podszywają się pod znane firmy i instytucje, aby wyłudzić pieniądze. Pamiętaj, aby:

 • Nigdy nie podawać nikomu kodów BLIK ani zdjęć karty bankomatowej!
 • Przed przekazaniem jakichkolwiek danych, skontaktuj się z daną osobą telefonicznie, aby zweryfikować wiadomość.
 • W razie wątpliwości zgłoś sprawę na policję.

Nie daj się oszukać! Zachowaj ostrożność podczas korzystania z Internetu! Pamiętaj, że Twój zdrowy rozsądek to najlepsza broń w walce z oszustami!

4 komentarze

 1. spalacz_zwłok

  33-latka… a jak zaćmiona starością rozdaje kody BLIK, bo zobaczyła komunikat o przypadkowej wygranej. No tak, bo przecież nagrody tak się rozdają… Niektórzy widocznie nie wiedzą co to jest BLIK, nie wiedzą na czym polega aplikacja bankowa i internetowe konto…

 2. ##### niemieckich sługusów

  na chyżego rója

 3. prze pani jeszcze podatek trzeba zapłącić od kodów

 4. Nie zastanowiła jej ta choinka i bałwan??
  P.S. Bałwan tam chyba jest nieprzypadkowo 😉

Dodaj komentarz