Uciekał niemal 200km/h przed policjantami. Zakończył jazdę w polu

Policjanci ruchu drogowego KWP w Lublinie zatrzymali w pościgu 20-letniego pirata drogowego. Młody mężczyzna, kierując audi a4 wyprzedzał samochody pomimo widocznego znaku zakazu wyprzedzania i podwójnej linii ciągłej jadąc z prędkością blisko 200 km/h.

Do policyjnego pościgu doszło we wtorek około godziny 16.00. W miejscowości Kamionka na drodze krajowej nr 12 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie jadąc samochodem z wideorejestratorem zauważyli pędzące audi a4. Kierujący wyprzedzał inne samochody, pomimo widocznego znaku zakazu wyprzedzania i podwójnej linii ciągłej. Funkcjonariusze za pomocą sygnałów dali znak do zatrzymania. Kierujący zignorował to i wyraźnie przyspieszył. Po pewnym czasie w miejscowości skręcił w drogę wojewódzką, po kilku kilometrach skręcił w drogę powiatową, następnie szutrową, by ostatecznie wjechać w pole uprawne. Pościg za piratem drogowym po polu trwał jeszcze kilkanaście minut – informuje KWP Lublin.

Kierujący audi nie mogąc w żaden sposób zgubić policyjnego pościgu wysiadł z samochodu i pieszo rzucił się do ucieczki. Policjanci dogonili mężczyznę i zatrzymali go. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec gminy Wierzbica. Ku zdziwieniu funkcjonariuszy zatrzymany mężczyzna nie był pijany. Powodem jego ucieczki był czynny zakaz sądowy prowadzenia pojazdów. Zakaz obowiązywał do 7 grudnia br. Teraz 20-latek musi się liczyć z kolejnym zakazem na znaczne dłuższy okres czasu.

Mężczyzna odpowie za złamanie zakazu sądowego, oraz popełnione wykroczenia na drodze.

2013-10-31 10:54:21
(fot. KWP Lublin)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!