Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Tysiące rolników z całej Polski i z zagranicy jadą właśnie na granicę. „Już nie czas na litość”

Przed przejściem granicznym w Dorohusku z godziny na godzinę przybywa rolników. Jutro rano ma ich być kilka tysięcy. Mają całkowicie zablokować ruch z Ukrainy do Polski.

W niedzielę o godzinie 10:00 ma się rozpocząć kolejna akcja protestacyjna rolników. Jak nam przekazano, może w niej wziąć udział kilka tysięcy osób. Wszyscy zgromadzą się przed polsko-ukraińskim przejściem w Dorohusku. Co ważne, swój udział, oprócz rolników z całej Polski, zapowiedzieli też rolnicy z Niemiec, Francji, Belgii a nawet Holandii. Są to kraje, w których także odbywają się protesty związane z unijnym „Zielonym Ładem” czy też niekontrolowanym napływem produktów z Ukrainy.

W planie jest całkowite zablokowanie ruchu granicznego z Ukrainy. Dziś protestujący przepuszczają jedną ciężarówkę na godzinę. Rolnicy wskazują, że blokowane będzie wszystko, gdyż dotychczasowe działania jak widać, nie przyniosły większego efekty. Stąd też decyzja o zintensyfikowaniu akcji. Rolnicy dodają również, że pokażą iż są jednością nie ważne czy mieszkają na Lubelszczyźnie czy na Śląsku, Wielkopolsce lub w innych regionach kraju. „Już nie czas na litość” – zaznaczają.

Przypominamy, że na najbliższy wtorek zaplanowana jest kolejna odsłona rolniczych protestów. Znów blokowane będą drogi w całym kraju. Tym razem rolnicy mają się skupić na głównych węzłach i szlakach komunikacyjnych. Akcje zaplanowano także na drogach ekspresowych w tym S17 Lublin – Warszawa i S19 Lublin – Rzeszów.

101 komentarzy

 1. jajajajajjajajaj

  Na you tube jest filmik jak jeden z rolników z przyczepy mówi ,że trzeba z ukraińcami coś tam coś tam bo Awdijiwka pada bo będzie Rosja sąsiadem. A więc tak: Szanowny Panie!

  1. Granicę z Rosją to my już mamy.
  2. Awdijiwka jest z 1k km od Polski .
  3. Nie wiadomo czy Rosja na nas uderzy , tego nie wie nikt!!!!!

  A więc panie nie opowiadaj bzdur ,że z widlarzami trzeba coś tam coś tam . Jak chcesz to proszę bardzo. ukr widlarz nie będzie NIGDY przyjacielem POLAKA. Oni są mili jak czegoś CHCĄ. Jak już dostaną to nas od razu atakują. Kiedy wreszcze POLACY to zrozumiecie. Oni rozumieją tylko prawo SIŁY.

 2. Tfusk ma pełne gacie ze strachu

 3. Prawda święta to prawda.

Dodaj komentarz

Z kraju