Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

W tym tygodniu lubelscy żacy rozpoczną świętowanie. Dni Kultury Studenckiej potrwają do końca miesiąca

Uczelni wyższych w Lublinie nie brakuje, dlatego też w tym miesiącu odbędzie się wiele imprez w ramach Dni Kultury Studenckiej. Medykalia, Juwenalia, Kozienalia, Feliniada i Kulturalia – Brać studencka, jak też mieszkańcy miasta, będą mogli się bawić przy różnych gatunkach muzycznych.

Jako pierwsi świętować będą studenci Uniwersytetu Medycznego oraz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji. W dniach 4 – 6 maja na terenach przy Browarach Lubelskich przy ul. Bernardyńskiej odbędą się Medykalia z WySPĄ. W piątek na dużej scenie wystąpią: Nocny Kochanek, Poparzeni Kawą Trzy, Brathanki, Katarzyna Góras, Ikarus Feel oraz Vestige. Na małej scenie zaprezentują się: Antoni Syrek-Dąbrowski, Maciek Adamczyk, Piotrek Szumowski, Cezary Jurkiewicz i Footroll. W sobotę dużą sceną zawładną: TEDE, DonGuralesko, Otsochodzi, Małpa, Zetha, Kiper oraz MaTT. Na małej scenie pojawią się: Maciej Z DVPY Dąbrowski, Naukowy Bełkot, Astrofaza, Autostopem na koniec świata, Podróże z Hubertem. Z kolei w niedzielę przybyli będą się bawić przy muzyce DJ-ów: AronChupa, BROOKS, Kuba&Neitan, Skytech, Greg Gold, FreshDaniels oraz Green Snake.

Oficjalne rozpoczęcie Dni Kultury Studenckiej nastąpi w czwartek 10 maja. Tego dnia lubelscy żacy w tradycyjnym, barwnym korowodzie, przemaszerują ulicami Lublina. O godzinie 18 otrzymają symboliczny klucz do miasta a następnie wyruszą z Placu Litewskiego by Krakowskim Przedmieściem, al. Racławickimi, ul. Sowińskiego, Głęboką, Nadbystrzycką, Wapienną dotrzeć na tereny zielone Politechniki Lubelskiej. Po wypadku, jaki miał miejsce dwa lata temu, podczas korowodu nie będzie platform dla studentów. Jedyna, jaka będzie używana, posłuży do transportu nagłośnienia. Tegorocznym motywem przewodnim korowodu, będą szalone lata 80-te.

Po zakończeniu korowodu, świętowanie rozpoczną studenci Politechniki Lubelskiej. Koncerty na terenach zielonych PL mają rozpoczynać się o godzinie 18 i będą trwały do północy. W czwartek 10 maja zagrają: Zeus, Ten Typ Mes oraz Quebonafide. W piątek 11 maja scena będzie należała do: Man-Gust, Rasmentalism, Coma oraz Strachy na Lachy. Z kolei w niedzielę 12 maja zagrają: Łąki Łan i Happysad.

W piątek 18 maja rozpoczną się Kozienalia. Program imprezy jeszcze nie jest w pełni znany, gdyż studenci Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej jako jedyni nie ogłosili jeszcze wszystkich zaplanowanych atrakcji. Organizowane przez nich koncerty odbędą się na terenie Browarów Lubelskich przy ul. Bernardyńskiej. Wiadomo już, że na scenie zaprezentują się m.in. Daria Zawiałow, Lady Pank, Dwa Sławy oraz Fisz Emade Tworzywo.

W ten sam weekend na kampusie Uniwersytetu Przyrodniczego na Felinie rozpocznie się Feliniada. Oznacza to, że po trzech latach przerwy wraca niezwykle ta popularna impreza. Pierwszego dnia rozbrzmiewać będzie hip-hop, na scenie zaprezentują się zespół Pokahontaz, a także raperzy Paluch oraz Kękę. Z kolei drugiego dnia studenci bawić się będą w rytmach disco polo. Zagrają zespoły: Power Boy i Defis. Gwiazdami wieczoru, które z pewnością przyciągną tłumy, będą zaś Zenon Martyniuk czyli grupa Akcent oraz Sławomir.

Jako ostatni świętować będą studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W dniach 24 i 25 maja na pl. Teatralnym zorganizują KULturalia. Pierwszego dnia wystąpią: Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik / Kev Fox oraz Krzysztof Zalewski. W piątek zaś KAMP!, Myslovitz, The Dumplings oraz Voo Voo.

W dni, kiedy będą się odbywały koncerty, Zarząd Transportu Miejskiego wprowadzi dodatkowe kursy autobusów komunikacji miejskiej, którymi imprezowicze będą mogli powrócić do domów. Podczas Medykaliów linie N1, N2 i N3 w godz. 23:00 – 1:30 kursować będą co 15 min, w godz. 1:30 – 2:30 co 30 min. a w godz. 2:30 – 4:30 co godzinę.

W Juwenalia z przystanków Politechnika 01 i 02, od ok. godz. 23:00 do zakończenia koncertów, sukcesywnie, w miarę potrzeb będą odjeżdżały autobusy linii nr: 14 w kierunku Węglinek, 15 w kierunku os. Choiny, 26 w kierunku Węglina, 39 w kierunku Mełgiewskiej, 40 w kierunku Chodźki, 158 w kierunku Felina i N1 w kierunku Paderewskiego. Linie N1, N2 i N3 w godz. 23:00 – 2:30 kursować będą co 30 minut.

W dniach 18 – 23 maja, kiedy rozpoczną się Kozienalia, komunikacja nocna w godz. 23:00 – 1:30 będzie kursowała co 15 minut a w godz. 1:30 – 2:30 co 30 minut. W dniach 19 – 20 maja, kiedy odbędzie się Feliniada, ZTM podstawi na Felin dodatkowe autobusy linii nr: 14 w kierunku Węglinka, 21 w kierunku Żeglarskiej, 47 w kierunku Zbożowej i N2 w kierunku Gęsiej. Z kolei w trakcie Kulturaliów linie nocne będą kursowały co 15 a później co 30 minut.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2018-05-02 17:20:54

20 komentarzy

  1. dobre czasy dla dilerki znowu ida