690 680 960

W tym miesiącu telewizyjna premiera serialu, który powstawał w Lublinie. Jest już zwiastun

Pod koniec marca będzie można obejrzeć pierwszy odcinek drugiego sezonu serialu „Wojenne dziewczyny”. Większość scen kręcono w Lublinie.

W niedzielę 25 marca w telewizyjnej jedynce rusza drugi sezon serialu „Wojenne dziewczyny. Zdjęcia kręcono w kilku miejscach Lublina w okresie od 26 sierpnia do 10 września ub. roku. Decyzja o kontynuacji serialu zapadła po zakończeniu emisji pierwszej części, którą oglądać można było od 5 marca do 28 maja 2017 roku. Średnia widownia pierwszego sezonu produkcji wyniosła 2,53 mln osób. Co więcej, prawa do emisji serialu zostały także sprzedane nadawcy z Litwy.

Akcja serialu toczy się w czasie II wojny światowej, i przedstawia losy trzech głównych bohaterek: Ewki, Irki i Marysi, które walczą z niemieckim okupantem. Każda z bohaterek pochodzi z innej rodziny i wywodzi się z innego środowiska. Wojna sprawia, że pomimo różnic, ich losy łączą się ze sobą.

Większość, gdyż aż 80 proc. scen, powstało głównie na uliczkach Starego Miasta w Lublinie. Zdjęcia kręcono także w Warszawie, Konstancinie, Żyrardowie, Sochaczewie i Łęczycy. O ile stolica naszego regionu gra Warszawę, to tym razem nie zabraknie wątków lubelskich. Jeden z odcinków będzie rozgrywał się w okupowanym Lublinie.

(fot. lublin112, wideo – TVP)
2018-03-15 19:57:13

8 komentarzy

 1. TVP – porażka. Gdyby na innym kanale….

  • Wolałbyś na TVN? Niestety, inna linia ideologiczna. Tam niemcy są cacy a Polacy-patrioci be.

   • ale TVP podaje się za narodową, a jest partyjna…

    • A która nie jest partyjna? W/g Ciebie, za PO czy PZPR było inaczej? No, może wtedy przekazywane treści pasowały Ci do wyznawanych poglądów. Nie Otake TV Bolek walczył, skakał przez płot i spał na styropianie. Wątrobą też ryzykował, będąc internowanym: tyle gorzały wychlać to nie jeden już do przeszczepu by się kwalifikował.

 2. Zapowiada się ciekawie

 3. Już wiadomo co z tymi torami się dzieje, kręcili serial i wysadzili przez pomyłkę 😀

 4. Czas honoru to był serial A toto to ja nie wiem co to jest. Do tej pory widzę jak któraś z tych lasek niesie skrzynię pełna karabinów i nawet się nie skrzywi. A dac jej worek ziemniaków to by nie podniosła. Takie pitolenie …

Kursy walut

 • USD 4.4325zł 1.12%
 • GBP 5.3212zł 0.85%
 • EUR 4.7476zł 0.6%
 • CHF 4.7856zł 0.84%

Polub nas